Форум «Освітні діалоги Одеси» зібрав керівників та працівників закладів освіти міста – від дошкільної до вищої, а також представників державних органів, міської та обласної адміністрацій.
На порядку денному – актуальні питання, які потребують додаткової уваги та спільної участі для удосконалення системи надання якісних освітніх послуг.
Через війну кількість учнів в одеських школах зменшилася. Проте навантаження на освітян залишається високим, а зарплатня, що встановлюється державою, низькою. Через це у закладах освіти наразі є 474 вакантних посади (було понад 600). Особливо відчувається нестача вчителів предметів природничого напрямку.
Суттєво впливають на зниження престижності праці й додаткові навантаження, оплата яких не передбачена взагалі, а саме – покладення на вчителів відповідальності за організацію роботи пунктів незламності, укриттів тощо.
Встановлення муніципальної доплати у розмірі 3000 гривень, що складає майже півокладу, сприяло залученню молодих спеціалістів у школи. Але потреба у таких фахівцях ще залишається високою.
Середній вік вчителя в Одесі складає 46 років.
Також в останні роки викликом стала якість підготовки майбутніх вчителів, зокрема через вимоги до навчальної програми, що стрімко змінюються.
Під час форуму мер Одеси Геннадій Труханов доручив керівнику Департаменту освіти та науки Олені Буйневич спільно з фінансистами та профільною депутатською комісією розробити систему муніципальних доплат педагогічним та технічним працівникам освіти.
Також міський голова доручив розробити механізм співпраці з Інститутом фізики Одеського національного університету ім. І. Мечникова для використання його ресурсів під час проведення уроків природничого напрямку для старшокласників.
«Наші пріоритети сьогодні очевидні: армія – освіта – медицина», – підсумував міський голова.