В Одеській області викрили злочинну группу псевдоволонтерів

Викрили протиправні дії зловмисників працівники управління протидії кіберзлочинам в Одеській області спільно зі слідчіми слідчого управління та управління кримінального аналізу ГУНП в Одеській області.

Поліцейські встановили, що організував шахрайську схему житель Одеси, залучивши до неї двох знайомих. Зловмисники під виглядом волонтерів, які нібито знаходяться за кордоном, телефонували представникам місцевої влади, духовенства, волонтерських організацій, казали, що мають бажання передати безкоштовно на потреби ЗСУ позашляховик і навіть готові особисто привести його до необхідного пункту призначення. В подальшому, спілкуючись з потенційними жертвами, вони просили кошти нібито на паливо або ремонт, аби транспорт доїхав до пункту призначення. Введені в оману громадяни перераховували на вказані псевдоволонтерами рахунки гроші.

Аби потерпілі не мали сумніву щодо благодійних намірів аферистів, під час телефонних розмов ті створювали відчуття, ніби автівка вже в дорозі – шум завантаженої проїзної частини, сигнали транспортних засобів тощо.

У такий спосіб «благодійникам» вдалось ошукати 6 довірливих громадян і заволодіти їхніми грошима у розмірі більше 130 тис. гривень. Кошти вони знімали з банківських рахунків, ділили між собою і витрачали на власні потреби, а з потерпілими переставали виходити на зв’язок. Не дочекавшись обіцяного автомобіля, ошукані громадяни почали звертатися у поліцію.

За силової підтримки батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Одеській області поліцейські затримали правопорушників у процесуальному порядку. В ході проведених санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили у фігурантів гроші, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та інші речі, що становлять інтерес для слідства.

За наявності достатніх доказів, зібраних поліцейськими, слідчі під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури повідомили фігурантам про підозру, залежно від скоєного, за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, та за ч. 2 ст. 209 того ж кодексу, у легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Максимальне покарання, яке тягнуть за собою санкції цих статей, – позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Двом підозрюваним суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а одному – цілодобовий домашній арешт.

Слідство триває.

Джерело

Новини України