В Україні оновили план розмінування сільгоспземель

Село Долина на Донеччині. Фото: Данило Черниченко/Суспільне Донбас

В Україні оновили план пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію з початку 2024 року.

Про це повідомили в Мінекономіки.

Відтепер, згідно з планом першочергового обстеження та у разі потреби очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тисяч га сільгоспугідь.

"Тепер наш орієнтир – повернути у господарську експлуатацію, в економічне використання понад 512 тисяч гектарів землі", — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

План оновлено з урахуванням уточнених даних від ОВА та пропозицій операторів. Над документом працювали представники Міноборони, МВС, Мінагрополітики і продовольства, Міністерства економіки.

Зазначається, що реалізація оновленого плану дозволить раціональніше використовувати наявні ресурси.

Пріоритетне повернення земель в господарську експлуатацію відбуватиметься у 8 регіонах. Передбачається обстеження і в разі потреби очищення та розмінування в:

  • Донецькій області — 12,8 тис. га
  • Чернігівській області — 2 тис. га
  • Сумській області — 85 га
  • Дніпропетровській області — 6,6 тис. га
  • Київській області — 9,4 тис. га
  • Миколаївській області — 44 тис. га
  • Харківській області — 190 тис. га
  • Херсонській області — 248 тис. га

За підсумками реалізації плану торік аграріям для господарського використання було повернуто понад 200 тис. га сільгоспземель.

Що відомо про розмінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування українських територій знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для повного розмінування України потрібно 37 мільярдів доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців.

Близько 40 країн вже виділили 250 мільйонів доларів на розмінування.

Джерело

Новини України