Вчені виявили рештки “дивовижної” рептилії, яка існувала ще до динозаврів

Дослідників дуже здивувало покриття тіла цієї тварини.

Йдеться про рептилію Mirasaura grauvogeli, яка з’явилася раніше за динозаврів / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, pexels

Рептилія, яка жила на деревах 247 млн років тому, була ідентифікована завдяки скам’янілостям, що виявили ще в 1930-х роках. Зокрема палеонтологи з Державного музею природної історії Штутгарта (Німеччина) назвали рептилію Mirasaura grauvogeli, що у перекладі “дивовижна рептилія Граувогеля”. Про це пише Interesting Engineering.

Зазначається, що ця рептилія мала спинний гребінь, покритий структурно складними шкірними відростками, що говорить про її незалежний еволюційний шлях.

“Той факт, що ми виявили такі складні шкірні відростки у такій давній групі рептилій, проливає нове світло на їх еволюцію. Міразаура навіть старша за динозаврів і не є їх близькою родичкою”, – наголосив доктор Стефан Шпікман, головний автор і науковець Штутгартського музею.

За словами дослідників, покриття тіла, таке як волосся та пір’я, з’явилося не лише для краси. Воно відігравало значну роль в еволюції, забезпечуючи тепло, допомагаючи в залицянні та дозволяючи літати. 

Ці структури вважалися унікальними для ссавців, птахів та їхніх найближчих родичів – динозаврів та птерозаврів. 

Ця істота повертає нас ще далі у минуле, показуючи, що генетична основа для складних шкірних відростків могла виникнути понад 300 млн років тому у груп, які не були тісно пов’язані з птахами або вимерлими динозаврами. 

“Рептилія Граувогеля показує нам, наскільки дивовижною може бути еволюція. Вона неодноразово створює подібні структури, які є повністю незалежними одна від одної, а також структури, які настільки відрізняються, що їх можна розрізнити”, – зауважив професор доктор Райнер Шох, експерт з рептилій і керівник відділу палеонтології музею.

У виданні пояснили, що міразаура належала до дрепанозавроморфів, однієї з найдавніших груп істот тріасового періоду. Дренапозаври були унікально пристосованими до життя на деревах, а також мали хапальні передні кінцівки й кігті. 

Інші дослідження вчених

Як писав УНІАН, раніше у Китаї знайшли новий вид травоїдних динозаврів, які вміли щебетати, як птах. За словами вчених, також цей вид умів свистіти і цвірінькати. Йдеться про Pulaosaurus qinglong, якого було названо на честь міфічного китайського дракона, відомого гучним криком.

Також повідомлялось, що у Канаді виявили сліди динозаврів, які напрочуд здивували вчених. Такі сліди свідчать про те, що різні види динозаврів інколи збиралися в стада. Крім того, на місці розкопок виявили сліди невеликого м’ясоїдного динозавра.

Джерело

Новини України