Кароль Навроцький у своєму передвиборчому штабі 1 червня 2025 рік. AP/Czarek Sokolowski
Верховий суд Польщі 1 липня визнав президентські вибори 2025 року дійсними — за результатами голосування президентом став Кароль Навроцький.
Про це повідомляєпише RMF24.
Суд отримав понад 54 000 скарг на вибори, з них лише 21 скаргу визнали обґрунтованою.
Як повідомила суддя Марія Щепанець, 54 тисячі 25 протестів залишилися без подальшого розгляду.
"Значна кількість протестів була обтяжена невиправними формальними недоліками", – зазначила суддя.
Голова суду Кшиштоф Вяк зазначив, що велика кількість поданих скарг "не збільшила ваги висунутих у них звинувачень", і жодне з встановлених порушень не вплинуло на загальний результат виборів.
"Усі обставини чітко вказують на те, що Кароль Навроцький отримав більше голосів у другому турі, ніж Рафал Тшасковський", — сказав голова суду.
Верховний суд також відповів на вимогу щодо повного перерахунку голосів. Там пояснили, що виборчий кодекс не передбачає такої процедури.
Поки судді ухвалювали рішення щодо виборів, під Верховним судом зібралися кілька сотень протестувальників. Одна група вимагала визнати вибори дійсними, інша — поставила під сумнів роботу Палати надзвичайного контролю та зв'язків з громадськістю.
Голова Сейму Шимон Головня обіцяв, що якщо Верховний Суд не визнає президентські вибори недійсними, то він скличе Національні збори 6 серпня, щоб новообраний президент Кароль Навроцький склав присягу та вступив на посаду.
Президентські вибори у Польщі: що відомо
Нагадаємо, що 1 червня в другому турі президентських виборів у Польщі переміг незалежний кандидат, якого підтримує опозиційна “Право і Справедливість”, — Кароль Навроцький. Перевага над опонентом, Рафалом Тшасковським, була у 1,78%.
2 червня, з перемогою на виборах Кароля Навроцького привітав президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що розраховує на "незмінно плідну співпрацю з Польщею та особисто з новообраним президентом".
Наступного дня, 3 червня, новообраний президент Польщі Кароль Навроцький відповів президенту України Володимиру Зеленському на привітання з перемогою на виборах. Зокрема, він написав, що продовження партнерства між країнами має відбуватись на "взаємній повазі та розумінні" та вимагає "не лише гарного діалогу, а й розв'язання назрілих історичних питань".