Від фронту до медреабілітації: історія медика з Вінниччини, який допомагає військовим після поранень

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Медик Василь Тороні оглядає військовослужбовця ЗСУ. Фото: Суспільне Вінниця

Василь Тороні двічі захищав Україну на фронті. За внесок у розбудову України та сумлінне служіння отримав орден Данила Галицького. Сьогодні він – начальник відділення медичної реабілітації, допомагаючи воїнам після поранень. Про тонкощі своєї роботи та порятунок власного сина після важкого поранення розповів Суспільному.

Василь Тороні нині начальник відділення медичної реабілітації в одному з медичних закладів Вінниччини, в мирному житті лікар-терапевт. В серпні 2022 мобілізований вдруге. У 2015-2016 роках ніс службу на Донеччині.

"Основне місце ремонтний батальйон 93-ї бригади, він знаходився на відстані 15-20 км від лінії зіткнення", — розповів Василь Тороні.

Тепер допомагає відновлюватись після поранень бійцям. Володимир один із його пацієнтів. Батьківщину пішов боронити 2022 року. Поранення отримав торік у листопаді під Авдіївкою.

"Вже ходжу. Милиці стоять. Капець на ногу ще не налазить", – розповів військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Фото: Суспільне Вінниця

На фронті з весни 23-го В’ячеслав Мороз. Захищати Батьківщину пішов добровольцем.

"Перебував на службі в ЗСУ, місто Авдіївка, в самому центрі. Прилетів до мене ще більший снаряд ніж той, яким я працював. Отримав поранення", — розповів В’ячеслав Мороз.

Фото: Суспільне Вінниця

Пацієнтів у Василя Тороні нині багато. Він допомагає їм повернутись до життя. Від медичної, психологічної підтримки до оформлення необхідних документів.

Нині в іншому медичному закладі лікарі рятують сина Василя Тороні — Артема. Йому 25 років. Поранення отримав на Авдіївському напрямку торік, 16 грудня.

"У нього дуже висока ампутація. На рівні верхньої третини стегна. Коли він мені подзвонив і сказав, що поранений, я запитав чи коліно є. Це складний випадок. Друга нога значно травмована. Там стояло питання про її ампутацію. Але лікарі борються аби її зберегти", пояснив батько військового.

Фото: Суспільне Вінниця

Через тиждень після поранення, з реанімації Артем вже цікавився чи зможе повернутись у стрій.

"Як лікаря він мене запитав, чи зможе повернутись до своїх побратимів, я йому відповів як лікар, що його стан такий, що вже не зможе", — розповів Василь Тороні.

За майже місяць по різних шпиталях Артему провели більше десятка операцій, попереду ще не одна.

"Хочу подякувати лікарям, всім медичним працівникам на всіх етапах евакуації. Коли проаналізував його медичну документацію на всіх етапах, то це диво. Робота лікарів, його побратимів, в першу чергу, від їхніх дій, від швидкості надання медичної допомоги – залежало його життя", — пояснив Василь Тороні.

Фото: Суспільне Вінниця

Все, що від нього залежить він продовжує робити щодень на своєму місці. Як робив це у 2015-2016 роках в складі 93-ї бригади. Все, каже аби зберегти найдорожче, що є в нашої армії — її бійців.

За значний особистий внесок у розбудову України, бездоганне та сумлінне служіння українському народові 30 грудня 2023 року майор медичної служби Василь Тороні нагороджений орденом Данила Галицького.

Новини України