Відмова від кави на користь зеленого чаю: головні переваги напою, які змінять ваше життя

Люди поділилися своїм особистим досвідом, а дієтолог тільки підтвердила їхні думки.

Чому каву краще замінити зеленим чаєм / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Чи замислювалися ви про те, щоб замінити свою щоденну чашку кави на зелений чай – і чи ставили собі питання, чи змінить це щось? За словами тих, хто вже зробив таку заміну, результат виявився справжнім проривом.

В одному з постів на Reddit кілька людей поділилися, що з ними сталося після відмови від кави на користь чаю. Крім того, Eat This, Not That звернулося за коментарем до відомого дієтолога і консультанта з питань довголіття Серені Пун.

Більше спокою, менше тривоги, стабільна енергія

“Я почуваюся спокійніше, тривожності стало менше”, – пише один користувач. Інший додає, що в нього з’явилася “стабільніша енергія без різкого підйому і подальшого занепаду”, як у разі вживання кави. Третій зазначив, що тепер його кінцівки менше тремтять, також зменшилася тривожність.

Підтримка ваги

За словами Пун, це далеко не всі переваги. “Якщо ви замислюєтеся про заміну ранкової кави на більш м’який ритуал, зелений чай – чудовий вибір”, – підкреслює вона, заявляючи також про існування “сильних і науково обґрунтованих причин” для такої заміни.

Перша з них – підтримка ваги. “Зелений чай природним чином прискорює метаболізм завдяки поєднанню катехінів і кофеїну. Хоча це не чарівна пігулка, він може м’яко підтримувати процес спалювання жиру і контроль ваги в рамках здорового способу життя. Краще вибирати органічний чай, вироблений за принципами чесної торгівлі”, – радить вона.

Потужна доза антиоксидантів

“Зелений чай багатий на катехіни, особливо ЕГКГ (EGCG) – потужний антиоксидант, який нейтралізує шкідливі вільні радикали. Ці сполуки підтримують здоров’я клітин, знижують окислювальний стрес і навіть можуть уповільнювати процеси старіння зсередини”, – пояснює експерт.

Захист шкіри та сяйво

“ЕГКГ не тільки захищає шкіру від пошкоджень ультрафіолетом, а й підтримує цілісність колагену і регенерацію шкіри. Зелений чай може полегшити запальні шкірні стани, як-от екзема та лупа, а також сприяти здоровому сяючому вигляду. Натуральний кофеїн і таніни в зеленому чаї допомагають також зменшити набряклість”, – продовжує вона.

Підтримка імунної системи

Крім того, зелений чай містить потужні сполуки, що стимулюють імунітет, включно з ЕГКГ, які знижують запалення, покращують роботу імунних клітин і пригнічують розмноження вірусів і бактерій. Він також благотворно впливає на здоров’я кишечника, а це – ключ до стійкості імунітету.

Здоровий рівень холестерину

Дослідження показують, що регулярне вживання зеленого чаю може знижувати рівень ЛПНЩ (поганого холестерину) і запобігати зниженню ЛПВЩ (хорошого холестерину). Це робить його розумним вибором на користь здоров’я серця в щоденному раціоні.

Більш спокійна енергія і підтримка нервової системи

Зелений чай містить L-теанін – амінокислоту, яка працює в синергії з кофеїном, забезпечуючи стійку розумову концентрацію без тремтіння, сплесків кортизолу або різких спадів, які часто викликає кава.

“Це чудовий спосіб підбадьоритися, одночасно підтримуючи наднирники та стабілізуючи настрій”, – заявляє Пун.

Захист мозку та ясність мислення

Завдяки потужним антиоксидантам зелений чай може підтримувати пам’ять, навчання і здоров’я мозку в довгостроковій перспективі.

Він сприяє спокійній концентрації та захищає нейрони від окислювального стресу, що важливо для зниження ризику вікового зниження когнітивних функцій.

Підтримка здоров’я порожнини рота

Зелений чай природним чином бореться з бактеріями, що спричиняють карієс, хвороби ясен і неприємний запах із рота. Він м’якший, ніж кисла кава, і сприяє здоровішій усмішці – як зсередини, так і зовні.

Гормональний баланс і рівень цукру в крові

Наостанок варто розповісти про те, що для жінок, які стикаються з гормональними порушеннями, як-от синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) або надлишок естрогену, зелений чай допомагає знизити запалення і покращує чутливість до інсуліну – без різких стрибків цукру в крові, які може спричиняти кава.

Інші новини зі сфери здоров’я

Раніше УНІАН повідомляв, чому варто негайно додати рибу в раціон. Зокрема, риба багата багатьма поживними речовинами. Сюди входять високоякісний білок, йод, вітамін D, а також жирні кислоти омега-3. Однак це далеко не всі переваги.

Крім того, ми розповідали, що станеться з вашим тілом, якщо щодня їстимете насіння льону. Лляне насіння є гарним джерелом харчових волокон – усього у 2 столових ложках меленого насіння льону міститься 4 грами (14% від добової норми).

Джерело

Новини України