Відносини Німеччини та України не постраждають через справу “Північного потоку” — представник уряду ФРН

Витік газу з “Північного потоку”, Швеція, 30 вересня 2022 року. Getty Images

Уряд Німеччини не передбачає загострення міжнародних відносин з Україною через ордер на арешт українця, якого підозрюють у справі про підрив ниток газопроводу "Північний потік".

Про це 14 серпня на пресконференції заявив заступник речника уряду Вольфґанґ Бюхнер, передають видання DW, Tagesschau та Aussiedlerbote.

Ордер на арешт, виданий Генеральною прокуратурою ФРН, "початково не має нічого спільного з політичними відносинами з Україною", заявив Бюхнер. Ідеться лише про юридичне розслідування кримінального злочину

Він додав, що так само нічого не зміниться в плані військової підтримки України з боку Німеччини.

"Розслідування є абсолютно незалежним від того, що, як неодноразово заявляв канцлер [Олаф Шольц], ми продовжимо підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно для її захисту від цієї агресивної війни з боку Росії, яка порушує міжнародне право", — додав посадовець.

14 серпня стало відомо, що у справі про підірвані нитки газопроводу "Північний потік" федеральний генеральний прокурор Німеччини Єнс Роммель видав ордер на арешт підозрюваного. Ним виявися українець Володимир З., який нібито останнім часом перебував у Польщі.

Що відомо про вибухи на "Північних потоках"

Наприкінці вересня 2022 року вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2". У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.

Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік-2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".

Європейський Союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

За даними газети The Washington Post, український ексрозвідник Роман Червінський координував атаку України на газопровід "Північний потік". Сам він заперечував свою причетність.

В інтерв'ю Суспільному журналіст-розслідувач й засновник проєкту Bellingcat Христо Грозєв заявив, що не знає, чи причетний Червінський до цих підривів.

Видання New York Times на початку березня 2023 року написало, що нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, начебто свідчать про те, що "проукраїнська група" здійснила атаку на газопроводи. Тодішній міністр оборони України Олексій Резніков спростував причетність України до вибухів.

У березні 2023 року Володимир Зеленський на питання Суспільного заявляв, що Україна не причетна до підриву газопроводів. За його словами, таку інформацію можуть розповсюджувати, аби уповільнити допомогу Україні.

Джерело

Новини України