Відвідувачі можуть безкоштовно взяти сувенір на згадку: як у Вінниці працює музей історії футболу

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

Зараз експонати приносять колишні футболісти або вболівальники різних років. Щось обмінює, а деякі речі доводиться купувати. Одні колекціонери ціну знижують, інші, навпаки, підвищують.

Буває, що людина приходить, приносить, каже: "Ой, ау вас воно вже є". А я кажу: "Давайте, я його зможу обміняти на щось інше, чого у нас немає", — каже Семенов.

Фото: Суспільне Вінниця

Суспільному Семенов показав одне з останніх оновлень, яке для музею прислали з Німеччини.

"Мітя Флігельтуп нам з Німеччини прислав сімнадцять кілограмів матеріалів стосовно вінницького футболу. Він десять років був у структурі клубу наприкінці 90-их років. У нього була велика колекція. Він зробив висновок, що краще, аби воно було тут доступне людям, ніж лежало в Німеччині. Там є унікальні речі: перший вимпел “Локомотиву” 1958 року, вимпел першої команди з першої міжнародної гри "Поун-Щецен", навіть вимпел з 1959 року з турне по Швеції одного Швецького клубу", — говорить Олег Семенов.

За його словами, є серед експонатів і рідкісні. До прикладу, квиток колишнього гравця і тренера футбольного клубу "Нива" Володимира Циткіна, з яким він летів із матчу у Женеві. На квитку переплутані букви у прізвищі гравця. Також для експозиції Мітя Флігельтуп передав ще кілька особистих речей.

"Це ігрова футболка Збірної України для товариських ігор, в яких вона грала вже під час війни у 2022 році, з автографами наших футболістів. Футболка унікальна тим, що за регламентом УЄФА номер на футболці ззаду має бути суцільним, без розривів. І лише нашій збірній було дозволено написати номер з назв міст, які постраждали від російської окупації", — зазначив Олег Семенов.

Фото: Суспільне Вінниця

Посеред виставкових стелажів — стіл, де відвідувачі можуть безплатно взяти сувенір на згадку. Як пояснив Семенов, це ті речі, яких у фондах закладу багато. Лише програмок на ігри має 2,5 тисячі.

Фінансують роботу музею з тих грошей, які донатять вболівальники "Ниви" або ж відвідувачі. Також Олег Семенов друкує програмки матчів, з продажу яких 10 гривень іде на роботу закладу. Та цих грошей не вистачає, тому шукають меценатів.

Новини України