Використали 22 із 621 мільйона гривень держсубвенції: як відновлюється Чернігівщина після бойових дій

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Костянтин Мегем. ФОТО: Суспільне Чернігів

Розпорядником державних субвенцій є управління капітального будівництва Чернігівської ОДА. Начальник управління Ярослав Слєсаренко розповів, що наразі в них за державні кошти з фонду ліквідації наслідків збройної агресії в області реалізується 10 проєктів. Вісім із цих об'єктів – безпосередньо постраждали внаслідок бойових дій. В процесі будівництва зараз три об’єкти, повідомив Слєсаренко.

Це капітальний ремонт будівлі хірургічного корпусу обласної лікарні у Чернігові за майже 10 мільйонів гривень, реконструкція двоповерхової будівлі Талалаївського ліцею за 13 мільйонів та внутрішній ремонт системи електропостачання та приміщень Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей за майже 31 мільйон гривень.

За словами Слєсаренка, кошти на цих об’єктах освоєні не повністю, процес відновлення сповільнюють як підрядники, так і недосконалі проєкти.

"Загальний висновок – не досконалі, не актуальні проєкти, які надаються на виконання від балансоутримувачів, безпосередньо. Це, або комунальні заклади, громади, які є замовником цих проектів, які ставлять технічні завдання, які передають нам по актам після того, як ми отримали кошти на їх реалізацію. Проводилось коригування, чекали експертизи – без цього підрядна організація не має права приступати до продовження робіт", – сказав Ярослав Слєсаренко.

Ярослав Слєсаренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

За його словами, окрім державної субвенції, на Чернігівщину надійшов майже 71 мільйон гривень від Європейського інвестиційного банку для відновлення області. З цих коштів освоїли 14% на семи об’єктах.

"Кошти по даній субвенції надійшли до УКБ в кінці вересня. Також ці проєкти передбачають співфінансування з громадами, які також затягували процедуру передачі коштів", — каже Слєсаренко.

Гроші Європейського інвестиційного банку, які не встигнуть освоїти, зможуть перенести на 2024 рік, розповів Мегем. А от доля нереалізованих проєктів за державну субвенцію – невизначена.

"Поки що, в нас немає інформації, чи будуть кошти фонду ліквідації наслідків перехідними, і це основне питання, яке зараз виникає не тільки у Чернігівській ОВА. Ми написали відповідні листи: і на КабМін, і на Мінінфраструктури, стосовно того, щоб кошти зробили перехідними. Але, поки що, відповіді не отримали, і це викликає певне занепокоєння", – каже Костянтин Мегем.

Новини України