За інформацією: Суспільне Вінниця.

Вінницька спортсменка готується до Чемпіонату України зі змішаних єдиноборств ММА. Фото: Суспільне

Вінницька спортсменка Яна Шелемба готується до Чемпіонату України зі змішаних єдиноборств ММА, який з 16 по 18 грудня пройде у Києві. За словами тренера Віктора Коваля, працюють над витривалістю та фізичною підготовкою. До тренувань додають вправи з кросфіту та інтервальний біг.

Дівчина здобула золото на Чемпіонаті Світу зі змішаних єдиноборств ММА у листопаді. Про це Суспільному розповів очільник обласної федерації з цього виду спорту Володимир Соляр. Тоді, на змаганнях в Албанії збірну України представляли 29 спортсменів. Участь у них взяли 560 бійців із 54 країн світу. Українці посіли перше місце у загальнокомандному рейтингу.

"Вийшло так, що Яна – перша чемпіонка світу з Вінниччини й перший майстер міжнародного класу з даного виду спорту в нашій області. Це одні з найвищих змагань, які тільки можуть бути, і кожен про це мріє", – розповів Володимир Соляр.

Цим видом спорту захопилась у 13, розповідає Яна. Родом дівчина з села Ілляшівка Тростянецької громади. Вдома тренувалася у місцевому спортклубі "Ілля Муромець". Нині ж відвідує два спортзали: у Тульчині – "Гепард", у Вінниці "Легіон".

Те, що у 18 стане чемпіонкою світу серед молоді не вірила, каже Яна. Здобути перемогу допомогла підтримка рідних та тренерів. На Чемпіонаті в Албанії дівчина виступала у ваговій категорії 56 кілограмів. Провела 3 поєдинки. Найважчим, розповідає, був бій за півфінал.

"Було в категорії 6 суперниць, але билася тільки з трьома. Це вихід за півфінал, півфінал і фінал. Перший бій – це була мексиканка, я дуже хвилювалася, але здобула перемогу в першому раунді больовим прийомом, другий бій – ірландка", – розповіла Яна.