Вінницькі аграрії готуються до посівної 2024

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

Дефіциту з добривами та паливо-мастильними матеріалами в області немає. Загальна потреба в добривах — понад 80 тисяч тонн, дизелю та бензину — 30 тисяч тонн.

Старт посівної прогнозують на середину березня, хоча у південних районах вже вийшли в поле, зазначив Сідоров.

"Паливно-мастильні матеріали, добрива на ринку є в достатній кількості. Для того, щоб аграрії Вінниччини активно і в повній мір провели весняно-польові роботи їм потрібно 28 тисяч тонн дизельного пального і в 3 тисячі тонн бензину. Південні регіони починають засівати горох", — розповів Олег Сідоров.

Фото: Суспільне Вінниця

У сільгосппідприємстві “Ольга”, що у Стадниці під озиминою 400 га. Всього, каже директор підприємства Андрій Ковальчук, в обробітку мають 1600 га. Стан озимини — задовільний.

"Основна частина листків зелена, в гарному стані, не вимерзло, не випріло. Це дасть нам змогу зменшити трохи використання азотних добрив. Рослини в цих листках мають певний запас азоту. Стан озими, на сьогодні, можна сказати чудовий. 5 балів .Така рослина дасть можливість отримати максимально потенційний урожай. Якщо все буде правильно і ми зможемо зробити всі підживлення даного поля, то тут можна отримати 8 тонн озимої пшениці з гектара", — зазначив директор сільгосппідприємства ТОВ” Ольга” Андрій Ковальчук.

На фото директор сільгосппідприємства ТОВ” Ольга” Андрій Ковальчук. Фото: Суспільне Вінниця

За тиждень, якщо погода дозволить – вноситимуть добрива. Поки ж у господарстві до виходу в поле готують техніку.

"Ми готуємо техніку до посіву соняшника, сої, пшениці, ячменя, ярих культур. Ми готуємо всі сівники, пальці, міняємо проводи, колеса, сошники. За кілька днів все буде готове. На наступний тиждень думаємо вийти в поле", – розповів тракторист Валентин Пащук.

Фото: Суспільне Вінниця

В агропідприємстві” Відродження 2009”, що у Великих Крушлинцях техніка уже в полі. Підживлюють озимину.

"Погодні умови дозволяють в полі працювати. Сьогодні вийшли в поле і вносимо кас під озиму пшеницю. Як буде погода, то сьогодні, завтра ми їх подолаємо", – розповів тракторист Володимир Щепанківський.

"Вносимо добриво, щоб рослина засвоїла, бо при сучасних викликах можна тільки вижити за рахунок хороших урожаїв. Щоб його досягти — потрібно дати необхідність добрив, щоб рослина дала потенціал", — розповів агроном Олег Слюсарчук.

Фото: Суспільне Вінниця

Стартувала у господарстві й весняна посівна.

"Це по кукурудзі й соняшнику потрібно, що б ґрунт прогрівся і не попасти під заморозки. А яра пшениця цього не боїться. Потрібно максимум вологи, щоб рослина віддала максимум свій потенціал. В нас 4 культури в сівозміні. 40% — пшениця. Ярина – 20%. Ми не можемо ризикувати", — зазначив агроном.

Фото: Суспільне Вінниця

Структуру посівів не змінювали, пояснив Слюсарчук. Сіють пшеницю, ячмінь, соняшник та кукурудзу. Прогнози на урожай в аграріїв оптимістичні.

Новини України