Вмикає спеціальну музику та повністю роздягається, щоб не обморозити тіло: зимові купання на Чернігівщині

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Прилучанин Віталій о шостій ранку оновлює ополонку у річці Удай за допомогою сокири. ФОТО: Суспільне Чернігів "Закаляє силу духу, силу волі. Це треба встати кожного ранку і це буде плюс. Людина себе загартовує", – каже Віталій.

Чоловік пірнає в ополонку три зими поспіль. З дитинства обливався холодною водою та займається спортом – очолює обласну федерацію з армреслінгу "Сила волі". Віталій розповів: для налаштування на зимове купання вмикає спеціальну музику та повністю роздягається, щоб не обморозити тіло. Зараз проводить у воді до трьох хвилин.

Прилучанин Віталій в ополонці. ФОТО: Суспільне Чернігів "Буває, хто швидко занурився і виліз, я стараюсь зробити дихальну практику. Вода набирає свою структуру, ту, що треба. Зараз сама корисна, те, що треба для зцілення, для здоров’я міцного. Набираєшся енергетикою природи", – пояснює Віталій.

Михайлу – 60 років. Він також має трирічний досвід зимового купання. З його слів, до цього спонукали проблеми зі здоров’ям.

Прилучанин Михайло в ополонці. ФОТО: Суспільне Чернігів "Водичка – класна! У воді тепліше, ніж на вулиці. Коли із води вилазиш, почуваєшся набагато краще. Туди лізеш, сюди йдеш, думаєш "Куди ти ідеш?" другий раз, "Скільки можна?". А приходиш, пірнаєш у ополонку і – самоповага до самого себе", – говорить Михайло.

Олександр – майстер спорту з армспорту, зимове купання практикує два місяці. Нині проводить у воді до пів хвилини.

Олександр Остапенко в ополонці. ФОТО: Суспільне Чернігів "Покращується самопочуття, внутрішній світ, психологічний стан – стаєш міцнішим. Те, чого зараз не вистачає: загартовує організм – стаєш сильнішим", – каже Олександр Остапенко.

Після пірнання в ополонку чоловіки проводять півгодинну зарядку.

Новини України