За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця
Заготовки для скоб оббивають механічним молотом. Це, каже Олексій, аби загострити краї майбутніх скоб. Після того, як метал охолоне, на іншому станку скоби загинає Владислав Корватко.
Фото: Суспільне Вінниця
Розповів, за день у цеху виготовляють до тисячі скоб. Довжина однієї – близько 25 сантиметрів. Кінці скоб видовжують, аби ті краще фіксували дерев’яні елементи бліндажів, розповідає Владислав.
"Довжина скоби буває різна. Робота мене мотивує, тому що знаю, що це для наших хлопців, для України".
Фото: Суспільне Вінниця
На сусідньому столі волонтери виготовляють жорсткі зчеплення для буксирування автомобілів. Їх у цеху роблять із вересня 2023-го, каже зварювальник Віталій Стародуб. Відтоді виготовили та передали на фронт понад 50 таких. Військові використовують їх, щоб транспортувати пошкоджені авто з лінії фронту.
Фото: Суспільне Вінниця
Собівартість механізму до шести тисяч гривень, військовим передають їх безкоштовно. Розповідає про технічні характеристики зчеплення.
"Вага нашого буксира – 33 кілограми. Усиляли так, щоб не ламалось, щоб могли швидко евакуювати машину. Пластини, які нам різались, ріжуть із “шістки” з металу. Робили із запасом потужності. Смикається машина, їде, інколи й без резини на дисках тягнуть".
Фото: Суспільне Вінниця
Зчеплення на автівки військові замовляють часто, розповідає волонтер Дмитро Кривенко. З матеріалами для виготовлення зчеплень допомагають підприємці – надають металеві труби, пластини, стропи, або продають їх за собівартістю. Інші витрати покривають за донати від місцевих.
Цех у Липовці працюватиме й надалі, кажуть ковалі. Куватимуть скоби до перемоги України.