У Боярському краєзнавчому музеї відбулася виставка «Зі світлом на шляху»

23 листопада у світлиці КУ Боярський краєзнавчий музей відкрилася виставка полотен відомого художника з Ірпеня Владислава Задворського під назвою «Зі світлом на шляху». Виставка є частиною регіонального проєкту «Подорожуюче мистецтво», який реалізується за підтримки Товариства «ВІДВАЖНИХ».

Експозиція налічує близько двадцяти робіт, серед яких переважають портрети, створені з реальних людей: рідних, близьких та знайомих художника, а також автопортрети. Окремо представлені сюжетні картини, де зображено драматичні моменти евакуації людей біля зруйнованого Романівського мосту на Київщині.

На відкриття виставки завітало чимало відвідувачів, які, незважаючи на тимчасову відсутність електроенергії, не залишали музей і продовжували оглядати картини під світлом музейних ліхтарів.

Окрім самих полотен, у музеї представлені стенди з інформацією про Владислава Задворського, члена Національної спілки художників України, та його творчий шлях. Задворський разом з художницею Катериною Ведмідь ілюстрував книгу «Битва за Ірпінь», що є першим зібранням оповідей безпосередніх учасників оборони міста-героя Ірпеня. Варто також зазначити, що картини Владислава Задворського часто стають благодійними лотами на аукціонах на підтримку Збройних Сил України.

Протягом року виставка «Зі світлом на шляху» вже побувала в 9 локаціях завдяки підтримці Департаменту культури та туризму КОВА і відділу культури, національностей та релігій Ірпеня. Серед них:

  • Ірпінський історико-краєзнавчий музей
  • Київська обласна військова адміністрація
  • Білоцерківський музей
  • Історичний музей КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник»
  • Броварський краєзнавчий музей
  • Бориспільський державний історичний музей
  • Музей «Флігель Тараса Шевченка»
  • КЗ КОР «Яготинський історичний музей»
  • Мистецька галерея Переяславського центру культури та мистецтв.

До організації виставки картин Владислава Задворського традиційно та максимально долучається Департамент культури та туризму Київської обласної державної адміністрації, а також керівниця Центру науково-культурних досліджень Анна Куценко.Проведення виставки Владислава Задворського стало першою мистецькою ініціативою ЖК «River Port» в рамках концепції «Мистецтво будувати», адже River Port символічно розташований на березі ірпінського Озера Мистецтв.

Товариство “ВІДВАЖНИХ” щороку підтримує проведення Всеукраїнського пленеру “Намальований Ірпінь”, заснувала найбільшу в Україні за розміром преміального фонду Літературну премію Ірпеня, профінансувала створення найдовшого в Україні Літературного муралу Ірпеня і найбільший у світі мурал з картиною Тараса Шевченка “Катерина”, створення бронзової скульптури “Спротив” на честь захисників Київщини, створення документального фільму “Форпост Ірпінь” на основі книги Петра Щербини “Битва за Ірпінь”. Засновники компанії Володимир Карплюк та Володимир Співак подарували Ірпінській громаді встановлений на Центральній площі міста пам’ятник Тарасу Шевченку. У 2024 році “ВІДВАЖНИХ” оголосили про започаткування серії української літератури Бібліотека “Слова Відважних”, першою у якій було видано збірку віршів Григорія Кочура «Інтинський зошит».

Джерело

Новини України