У центрі Дніпра школярі влаштували акцію до Дня пам’яті жертв Голодоморів

Учасник акції Олександр Косимчук. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Скуштувати страви тих часів прийшов дніпрянин Вітольд. У його сім'ї від Голодомору загинули родичі по дідовій лінії. Каже, не може знайти їхні імена в архівах, бо радянська влада їх знищила. Аби зрозуміти, чим харчувалися люди у ті часи, на заході вирішив спробувати оладок з макухиПеремелене насіння соняшника з лушпайками..

"На смак це як дуже черствий темний хліб без солі, і це дуже сильно відчувається. І тут дуже віддає смаком тирси та дерева. Це дуже важко їсти без води, воно майже і не жується", – поділився чоловік.

Вітольд під час заходу скуштував оладки з макухи. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Також серед страв, які приготували організатори заходу, були суп з качанів кукурудзи, оладки з соломи, очисток картоплі, моркви й буряка.

Суп з качанів кукурудзи. Фото: Суспільне Дніпро

86-річний Анатолій Горбань пережив Голодомор 1946-1947 років. За його словами, тоді у їжу додавали терен, бур’яни, жолуді та хробаків.

"Ходили обмінювали весь одяг, аби виміняти бодай щось! Запитую “А скільки вам платять на трудодні?”, у відповідь — “11 грамів пшениці!”. Тобто не вкрадеш — ти помер", — розповів Анатолій Горбань.

Анатолій Горбань. Фото: Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Під час акції роздавали по п'ять колосків пшениці – символ пам’яті жертв штучного голоду на території України, спричиненого радянською владою, розказала організаторка заходу Ольга Подгорнова.

"Всі знають про цей сумнівний закон про п'ять колосків. Не можна було з поля, навіть перемерзле жито, пшеницю, збирати й за п'ять колосків могли просто на місці розстріляти, а сім’ю вислати в концтабори", – сказала вона.

Наприкінці акції містяни запалили свічки та вшанували загиблих. Фото: Суспільне Дніпро

Наприкінці акції містяни запалили свічки та вшанували загиблих від Голодоморів хвилиною мовчання.

Авторка Олеся Приходько.

Джерело

Новини України