“У центрі — комір чоловічої вишиванки”. Архітектори розповіли про дизайн скверу в Чернівцях

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

Світлова конструкція у центрі скверу Дня вишиванки повторює форму коміра чоловічої вишитої сорочки. Орнамент на конструкції створений зі взорів вишивки різних регіонів Буковини.

Про це розповіла співзасновниця Дня вишиванки Леся Воронюк. Вона працювала разом з дизайнерами над створенням орнаментів вишивки, які використали у сквері. Взори вишивки з Буковини взяли з книги Еріха Кольбенгаєра.

"Треба розуміти, що цей простір відповідає науковій складовій, тут немає жодних випадкових рішень як в смисловому наповненні, так і в дизайнерському", — каже Леся Воронюк.

За її словами, сквер є доповненням та продовженням Музею вишиванки, який розміщений на сусідній вулиці.

Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

Архітектори та автори проєкту реконструкції скверу Данило Семенцов та Володимир Тімофтій працювали над проєктом всієї Соборної площі. Їхній проєкт здобув перемогу на конкурсі у 2017 році. За словами співавтора проєкту реконструкції скверу Данила Семенцова, прагнули поєднати у сквері сучасне та минуле.

"Ми хотіли зберегти старе, але при цьому внести щось нове. У масштабі самого скверу ця конструкція не є настільки велика. Вона виконана з нержавійки, щоб візуально облегшити і покращити сприйняття в навколишньому середовищі, бо вона віддзеркалює історичні будівлі та зелень", — каже Данило Семенцов.

Для ліхтарів та центральної конструкції використали обміднений метал. Обрали цей матеріал, оскільки такі ж кольори мають мідні дахи в історичному центрі Чернівців, каже Данило Семенцов.

Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

"Ми погано ставимося до шароварщини в плані культурного відображення. Коли вишиванка, то це обов'язково про бруківку кольорову і при цьому всі по ній ходять. Ми так не хотіли. В цьому центральному місці скверу у майбутньому плануються культурні заходи. Нам треба було ці елементи дизайну робити не на рівні землі, а десь в просторі", — каже співавтор проєкту Володимир Тімофтій.

За його словами, навесні сквер доопрацюють працівники Тресту зеленого господарства. Вони висадять рослини, які притаманні різним регіонам України.

Вартість робіт з реконструкції скверу склала понад 10 мільйонів гривень — ці гроші надали меценати.

Новини України