Медики нейрохірургічного відділення вперше використали новітній екзоскоп під час видалення пухлини головного мозку.
Фото: obllik.ck.ua
Це обладнання дозволяє виконувати мікроскопічні операції з високою точністю та мінімальним ризиком ускладнень, інформує у Черкаській обласній лікарні.
Екзоскоп забезпечує 26-кратне збільшення зображення операційної зони в реальному часі з відображенням на 55-дюймовому екрані. Тривимірна візуалізація у 4К-роздільній здатності дає змогу бачити найдрібніші структури тканин у чотири рази чіткіше, ніж за допомогою традиційних хірургічних мікроскопів. Нове обладнання придбали завдяки грантовій підтримці уряду Японії.
Екзоскоп значно знижує фізичне навантаження на хірурга, адже лікар більше не змушений довгий час тримати голову в статичному положенні, як під час роботи з мікроскопом. Крім того, функція флуоресценції дозволяє візуалізувати кровопостачання, визначати межі новоутворень і оцінювати життєздатність тканин, що пришвидшує хід операцій, які зазвичай тривають від трьох до дев’яти годин.
Фото: obllik.ck.ua
Під час кістково-пластичної краніотомії лікар-нейрохірург Максим Базунов разом із командою зміг чітко відділити пухлину від здорової тканини мозку, що дозволило уникнути функціональних порушень.
“Максимальне видалення пухлини без пошкодження здорових тканин — це ключ до успішного лікування. Завдяки екзоскопу ми отримали кращий доступ до пухлини і змогли досягти високої точності”, — пояснив лікар Максим Базунов.
Медики зазначають, що залежно від типу операції вони застосовуватимуть як екзоскоп, так і мікроскоп.
“Новітнє обладнання значно підсилило нашу команду, і тепер ми зможемо рятувати ще більше життів”, — додав нейрохірург Сергій Самохвал.
У Черкаській обласній лікарні висловлюють вдячність за підтримку, яка сприяє розвитку медицини та впровадженню сучасних технологій.