У Чернівцях відкрили притулок для постраждалих від домашнього насильства

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Департамент соціальної політики Чернівецької міської ради

У Чернівцях відкрили притулок для постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Тут можна отримати тимчасовий прихисток та соціально-психологічну допомогу.

Про це повідомили на сторінці департаменту соціальної політики міськради у Facebook.

Люди, які постраждали від домашнього насильства, зможуть перебувати у притулку від кількох тижнів до 3 місяців, у окремих випадках — до 6 місяців. Одночасно в притулку можуть розмістити до 9 людей. У притулку є три житлові кімнати, кухня, санвузол та ванна кімната.

Фото: Facebook/Департамент соціальної політики Чернівецької міської ради

Фото: Facebook/Департамент соціальної політики Чернівецької міської ради

Щоб потрапити до притулку, треба звернутися до центру соціальних служб, мобільної бригади соціально-психологічної підтримки або поліції.

Простір облаштували за підтримки міжнародних партнерів, зокрема Фонду ООН у галузі народонаселення та посольства Канади.

Де ще у Чернівцях можна отримати допомогу

  • У 2023 році в Чернівцях запрацював денний центр соціально-психологічної допомоги. Тут можуть отримати допомогу і жінки, і чоловіки. У денному центрі людей консультують у разі кризових ситуацій, надають юридичну та психологічну допомогу, також можуть скерувати до тимчасового притулку в кризовій кімнаті. Люди, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися за допомогою на гарячу лінію: 0 800 40 64 34.
  • Кризова кімната в Чернівцях може прийняти людей, які зазнали насилля в сім'ях. Жити в кризовій кімнаті можна впродовж десяти днів. Потрапити в кімнату можна звернувшись у поліцію чи до соціальних служб. Під час перебування людини в цій кімнаті, соцслужби шукатимуть місце, куди її можна прилаштувати. До кімнати прийматимуть усіх, окрім людей в наркотичному або алкогольному сп'янінні.
  • Люди, які постраждали від домашнього насильства чи опинились у складних обставинах, можуть звернутися на гарячу лінію. Співробітники лінії, психологи та юристи надають психологічну допомогу та підказують, куди звернутися у випадку домашнього насильства. Телефон гарячої лінії: 0800 40 64 34.
Новини України