У Чернівцях затвердили майже 270 споруд, які можна використовувати як найпростіші укриття: навіщо це потрібно

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Суспільне Чернівці

У Чернівецькій громаді затвердили майже 270 споруд, які можна використовувати як найпростіші укриття. Рішення про це ухвалили на виконкомі. Йдеться про підвальні або цокольні приміщення, в яких можна укриватися до 4 годин у разі повітряної тривоги.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Марина Паламарюк.

Раніше у місті був тільки фонд захисних споруд, до якого входять 136 сховищ та протирадіаційних укриттів. Паламарюк каже, цієї кількості споруд не вистачало, щоб укрити працівників підприємств денної зміни, вихованців дитсадків та позашкілля, а також забезпечити очну форму у школах.

"Тому додатково створили фонд найпростіших укриттів, який у нас налічує 269 споруд. Це найпростіші укриття у підвальних або цокольних приміщеннях, які відповідають певним вимогам та забезпечують укриття населенню під час тривоги, але не на довгостроковий період – не більше 3-4 годин", – каже Паламарюк.

Оскільки ці укриття обліковують, також визначили підприємства, які їх утримуватимуть та слідкуватимуть, щоб укриття були відкритими під час повітряної тривоги.

За словами Паламарюк, приміщення, які можуть використовуватися як найпростіші укриття, перевіряють фахівці ДСНС, Держпродспоживслужби та міської ради. Ті, які відповідають вимогам, вносять до фонду захисних споруд.

"До нас часто надходять листи й ми щоденно робимо обстеження, тому можливо у вересні у нас буде не 269, а 300 укриттів. Є укриття з певним призначенням, наприклад, тільки для учнів шкіл, бо є розрахунок 0,6 квадратних метрів на людину. Тобто, керівник школи чи садка не може вивести більше учнів на очне навчання, ніж є місць в укритті", – каже Паламарюк.

Перелік укриттів є у проєкті рішення виконкому.

Новини України