У Чорнобильському заповіднику поселився агресивний заокеанський “гість”

Тварина робить лігво під каменями або корінням дерев чи пристосовує нори бобра або ондатри.

Американська норка – відмінний плавець і мисливець / фото Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Під час обстеження території Чорнобильського заповідника екологи помітили американську норку (візона річкового), яка є інвазивним видом для природи України. Про це повідомила пресслужба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Там зазначили, що вона поширилася з хутряних ферм і вже встигла пристосуватися до наших водойм.

“Цей хижак – відмінний плавець і мисливець. Живе біля річок, озер і боліт, харчується рибою, земноводними, гризунами та ракоподібними. На жаль, через свою агресивність і всеїдність американська норка витісняє місцеві види, зокрема рідкісну європейську норку”, – розповіли фахівці.

Тварина робить лігво під каменями або корінням дерев чи пристосовує нори бобра або ондатри. При цьому ці нори можуть бути до 3 метрів в довжину й 1 метра вглиб від поверхні і, зазвичай, мають декілька входів трохи вище рівня води.

“У природі ворогами американської норки стають лисиці, рисі, ведмеді, хижі птахи та річкові видри. З метою самозахисту річковий візон може викидати на агресора секрет анальних залоз. Він має мерзенний мускусний запах і викликає нудоту у багатьох хижаків”, – додали там.

Новини екології

У Національному природному парку “Тузлівські лимани” зафіксували появу рідкісних птахів – чоботарів, які дуже постраждали через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Чоботар синьоногий, шилодзьобка (Recurvirostra avosetta) – прибережний птах ряду сивкоподібних. Включено до Червоної книги України (статус – рідкісний), до Боннської та Бернської конвенцій. Це один з 4 видів роду, єдиний монотиповий вид у фауні України.

Джерело

Новини України