Фото: Суспільне Дніпро
До Дня Соборності України, 21 січня, у Дніпрі рідні військовополонених провели акцію "Не мовчи! Полон Вбиває!".
Про це Суспільному розповіла співорганізатора акції та дружина військовополоненого Роксана Лещенко.
Участь у заході взяли близько 100 людей. Усі вони — рідні полонених бійців Маріупольського гарнізону.
"В 1990 році ми змогли обʼєднатися заради Незалежності України, сьогодні ми виходимо заради збереження життів та повернення українських військовополонених, комбатантів та цивільних заручників з полону додому!"
Фото: Суспільне Дніпро
Учасники акції влаштували живий коридор, що символізує шлях військовополонених додому.
Фото: Суспільне Дніпро
Що відомо про українців, які перебувають у російському полоні
Україна 3 січня 2024 року за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.
Наприкінці листопада минулого року з'явилось повідомлення від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що РФ призупинила обміни військовополоненими. Так Кремль хоче вплинути на українців й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.
Президент Володимир Зеленський на початку грудня заявив, що обміни полоненими з Росією тривають. Часто вони відбуваються не публічно, а іноді безпосередньо на полі бою.
За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у російському полоні станом на 17 листопада поточного року перебувають 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.
Тим часом у липні 2023 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що у російському полоні перебуває понад 25 тисяч цивільних заручників, Україні вдалося повернути 144 людини.
11 червня відбувся останній обмін. Тоді Україна повернула з російського полону 95 українських захисників. Серед них оборонці Маріуполя, "Азовсталі" та Донбасу.
25 травня Україна повернула з російського полону 106 людей, серед яких 68 вважалися зниклими безвісти.
За даними Координаційного штабу, станом на 25 травня внаслідок обмінів додому повернули 2430 людей. Серед них — 139 цивільних.