У Франківську пропонують не зупиняти рух комунального транспорту під час повітряних тривог

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Є декілька аспектів, чому зупинка громадського транспорту під час повітряної тривоги — це погано. Перший — на вулиці "мінусова" температура. Сьогодні — 8⁰ морозу. Якщо буде повітряна тривога, то автобуси та тролейбуси зупиняться, люди вийдуть. Хтось залишиться чекати на зупинці відбою повітряної тривоги, хтось піде пішки. І це — при 8⁰ морозу. Ці хтось — учні шкіл, зокрема молодших класів, пенсіонери. Я вже не кажу про те, що кожна зупинка транспорту — це збитки для перевізника", — пояснює свою ініціативу Михайло Смушак.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Він пропонує, щоб у разі оголошення повітряної тривоги громадський транспорт зупинився, охочі змогли вийти, а автобуси й тролейбуси продовжували свій рух згідно з маршрутом. Про те, чи є реальна небезпека, водія сповіщатиме диспетчер, а він — пасажирів транспорту.

"Майже у всіх є мобільний додаток, точно такий є й у водія. Всі перевізники мають свої диспетчерські служби, які можуть оперативно водію сказати: "Відбулися пуски ракет, зупиняємо транспорт і йдемо в укриття. Робіть оголошення в автобусі". Тобто це можна налагодити, це не є щось таке надзвичайне. Думаю, якщо зупиняється автобус, то до 10 хвилин люди зможуть знайти найближче укриття", — розповідає Михайло Смушак.

Водій тролейбуса Андрій Петрів говорить, що він робить у разі оголошення в області повітряної тривоги.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Доїхати треба до зупинки, випустити людей. Сповістити їх про те, що на кожній зупинці є написана адреса сховища, зняти штанги й чекати кінця тривоги", — каже Андрій Петрів.

Франківець Юрій Лисенко говорить, що краще не ігнорувати сигнал повітряної тривоги. З його слів, під час повітряної тривоги зупиняється лише комунальний транспорт, приватні ж перевізники продовжують рух.

"Багато хто вже висловлюється на цю тему. А як, не дай Боже, таки влучить? Ця проблема у нас зовсім не розв'язана", — каже Юрій Лисенко.

Франківка Ольга Колодезнева розповідає, що вона кілька разів йшла пішки через те, що комунальний транспорт під час тривоги зупинявся. Жінка каже: якщо більшість людей — за те, щоб під час повітряних тривог він продовжував курсувати, тоді варто це впровадити.

Франківка Ольга Колодезнева кілька разів йшла пішки через те, що комунальний транспорт під час тривоги зупинявся. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я читала, що багато грошей на цьому втрачається: коли транспорт зупиняється, люди запізнюються. А нам зараз гроші треба економити. Можна зробити так: коли тривога — автобус зупиняється, люди виходять, а які не хочуть виходити — їдуть далі. Це теж варіант", — пояснює Ольга Колодезнева.

Михайло Смушак каже, що протягом кількох днів міська рада підготує звернення до Ради оборони області про те, аби громадський транспорт в окремих випадках не зупинявся під час повітряних тривог.

Головна спеціалістка відділу взаємодії зі ЗМІ Івано-Франківської обласної військової адміністрації Олена Черненко сказала Суспільному, що голова ОВА і Ради оборони області Світлана Онищук прокоментує пропозицію Михайла Смушака після засідання Ради оборони. Коли саме воно відбудеться, не повідомила.

Новини України