У ФРН елітний спецпідрозділ GSG 9 охоронятиме підводну інфраструктуру в Балтійському морі — Spiegel

Під час візиту міністерки внутрішніх справ ФРН Фезер на борту прикордонного корабля федеральної поліції “Нойштадт” у Балтійському морі розгорнули спеціальний підрозділ GSG9, 19 серпня 2024 року, Мекленбург-Передня Померанія, Росток. Getty Images/Bernd Wüstneck/dpa

Голова МВС Німеччини Ненсі Фейзер розпорядилася задіяти елітний спецназ GSG 9 для охорони підводної інфраструктури у Балтійському та Північному морях.

Про це повідомляє Spiegel з посиланням на джерела в органах безпеки.

Йдеться про протистояння загрозі критично важливій інфраструктурі, наприклад трубопроводам.

Зазначається, що Фезер вирішила, що в майбутньому GSG 9 стане морським оперативним підрозділом у Нойштадті в Шлезвіг-Гольштейні. Звідти сили, які спеціалізуться на антитерористичних операціях, повинні мати можливість швидше втручатися в кризові ситуації.

У колах безпеки було сказано, що небезпека диверсійних актів проти інфраструктури в Північному та Балтійському морях стала очевидною після атаки на газопроводи Nord Stream. Отже, здатність федеральної поліції реагувати має бути збільшена.

Поліція та Бундесвер давно помітили, що десятки російських розвідувальних кораблів ретельно картографують мережу трубопроводів та інших підводних ліній на дні Північного та Балтійського морів, пише видання.

Морські підрозділи GSG 9 мають швидкісні катери та використовують спеціально навчених водолазів; вони можуть діяти з кораблів федеральної поліції. GSG 9 раніше мав три оперативні підрозділи в Санкт-Августіні поблизу Бонна та один у Берліні для антитерористичних операцій.

GSG 9 BPOL — це спецпідрозділ Федеральної поліції Німеччини, який спеціалізується на боротьбі з тероризмом, звільненні заручників та знешкодженні вибухівок. GSG 9 сформували у вересні 1973 року — через рік після загибелі спортсменів на Олімпіаді в Мюнхені, щоб припинити терористичні дії на території Німеччини в майбутньому. З 1 серпня 2017 року підрозділ підпорядковується 11-му управлінню Федеральної поліції. Зараз цей спецзагін Федеральної поліції використовується переважно для боротьби з особливо тяжкими злочинами, які для рядових поліцейських надто небезпечні.

Що відомо про вибухи на "Північних потоках"

Наприкінці вересня 2022 року вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2". У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.

У листопаді Служба безпеки Швеції підтвердила диверсію на газопроводах "Північний потік" та "Північний потік — 2". Під час огляду місця інциденту в Балтійському морі задокументували значні пошкодження газопроводів внаслідок вибухів, а також вилучили сторонні предмети, і на них уже виявили залишки вибухових речовин.

Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік-2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".

Європейський Союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

За даними газети The Washington Post, український ексрозвідник Роман Червінський нібито координував атаку України на газопровід "Північний потік". Сам він заперечував свою причетність.

В інтерв'ю Суспільному журналіст-розслідувач й засновник проєкту Bellingcat Христо Грозєв заявив, що не знає, чи причетний Червінський до цих підривів.

Видання New York Times на початку березня 2023 року написало, що нові дані розвідки, перевірені офіційними особами США, начебто свідчать про те, що "проукраїнська група" здійснила атаку на газопроводи. Тодішній міністр оборони України Олексій Резніков спростував причетність України до вибухів.

У березні 2023 року Володимир Зеленський на питання Суспільного заявляв, що Україна не причетна до підриву газопроводів. За його словами, таку інформацію можуть розповсюджувати, аби уповільнити допомогу Україні.

Джерело

Новини України