У Харкові поновили виплати грошової допомоги від ООН: хто може отримати

Подати заявку на отримання грошей можуть люди, які ще не отримували допомогу протягом 2022-2024 років.

Агентство ООН у справах біженців відновило прийом заявок на отримання грошової допомоги для жителів Харківської області. 

Про збір даних на багатоцільову грошову допомогу повідомили в офіційному Телеграм-каналі організації “Право на захист”. Із 15 січня можна подати заявку за адресою: Харків, пр. Героїв Харкова 131-Б. Попередньо необхідно зареєструватися в електронній черзі через Google Форму.

“Прийом заявок на локації здійснюється лише за попереднім записом (1 номерок на родину, не на особу). Сума грошової допомоги становить 3 600 грн на особу на місяць та призначається на три місяці. Тобто загальна сума на кожного члена родини становить 10 800 грн. Подати заявку можуть ті, хто ще не отримував грошову допомогу від міжнародних організацій у 2022–2024 роках, а також підпадає під умови програми”, — повідомляється у Телеграм-каналі.

Уточнюючі запитання можна задати за номером телефону: +38 (063) 182 63 99  (по буднях із 10:00 до 17:00).

За критеріями УВКБ ООН, на допомогу можуть претендувати родини, що не отримували грошові виплати від міжнародних донорів протягом 2022-2024 рокі, із середномісячним доходом на людину у сім’ї менше 5400 гривень. Окрім того, отримувачі допомоги мають бути належними до таких категорій:

– переселенці, які виїхали після 24.02.22 в інший регіон України;

– особи, що не переміщувалися після 24 лютого 2022 року, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська, Донецька;

– люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 р та належать до однієї з категорій вразливості:

1. родина, яка має лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

2. родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

3. родини з однією або декількома особами з особливими потребами: інвалідність, хронічні захворювання.

4. Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Для подачі заявок будуть необхідні наступні документи: документ, що посвідчує особу, ІНН, свідоцтво про народження дітей (за наявності), номер банківської картки для виплати допомоги (картки “єПідтримка” не підходять); будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

Джерело

Новини України