Дізнайтеся, у якій країні за святкування Нового року вас можуть оштрафувати або навіть посадити.
Чому саудівці не святкують Новий рік / колаж УНІАН, фото pexels
Новий рік – одне з найулюбленіших свят українців, яке до війни відзначали з великим розмахом. Нині через комендантську годину нічні заходи заборонені, проте у світі новорічна ніч не обходиться без феєрверків та концертів.
Однак не всі країни мають тепле ставлення до Нового року. У деяких регіонах він не відзначається або взагалі заборонений законом. Здебільшого це стосується нехристиянських держав, які мають альтернативний календар.
У якій країні заборонено святкувати Новий рік
В ісламі звичний нам день не є святом, а його відзначення вважається гріхом. Причина, чому мусульманам не можна відзначати Новий рік, у тому, що 1 січня починається григоріанський календар, вигаданий християнами. Послідовники ісламу користуються місячним календарем хіджра. Новий рік чужий для їхньої культури. У деяких мусульманських країнах за святкування можна отримати штраф або навіть тюремний термін, повідомляє видання Brille.
Бруней
У цьому султанаті діють закони шаріату. Публічне святкування Нового року карається штрафом у розмірі 20 тисяч брунейських доларів або 5 роками в’язниці. А за продаж і володіння феєрверками та петардами можна сісти на термін від 5 до 15 років. Не мусульманам дозволено зустрічати новорічну ніч у приватному порядку.
Сомалі
Тут новорічні заходи заборонені, оскільки суперечать ісламській культурі та провокують радикальні угруповання. Поліція проводить розвідку в містах і присікає будь-яку підготовку до свята.
Таджикистан
Новорічні атрибути та символи заборонені в школах, університетах, громадських місцях. Уряд забороняє публічне святкування.
Саудівська Аравія
Саудити забороняли Новий рік до 2016 року, а релігійна поліція стежила за дотриманням закону. Останнім часом країна стала більш ліберальною, а в Ер-Ріяді навіть проводиться тематичний фестиваль.
Які релігії не відзначають Новий рік
Є держави, де святкування не заборонене, а просто не прийняте. 1 січня в них є звичайним робочим днем, а рік офіційно починається в інші дати.
Ізраїль
Ізраїльтяни живуть за єврейським календарем і широко святкують священне іудейське свято Рош га-Шана, що настає восени.
Іран
Жителі цієї країни урочистістю початку року вважають Навруз – день весняного рівнодення. 1 січня для них – будній день.
Читайте також:
Чому ми не їмо індичі яйця: фермери дали просту відповідь
Нумерологиня назвала 4 приховані коди в даті народження: що вони означають
50 українських єврейських прізвищ: серед предків точно були євреї
Китай
Українцям добре відомо, яка національність не відзначає Новий рік 1 січня. У нашій країні популярний Китайський Новий рік, який випадає на період між 21 січня і 20 лютого.
В’єтнам
В’єтнамський початок року називається Тет і дуже популярний у народі. Святкування супроводжується фестивалями, салютами, обміном подарунків, і має давні народні вірування. Випадає на другу половину зими.
Бангладеш
Замість григоріанського календаря тут діє бенгальський, у якому рік починається 14 квітня. Бенгальці називають його Бойшакх і проводять у гарному вбранні, сімейних посиденьках і при цьому без алкоголю.