Голова військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер спілкується зі ЗМІ перед засіданням Ради закордонних справ і міністрів оборони в штаб-квартирі Ради ЄС у Брюсселі, Бельгія, травень 2022 року. Getty Images/Bloomberg/Valeria Mongelli
Голова військового комітету ЄС генерал Роберт Брігер припустив, що за припиненням вогню в Україні могла б спостерігати місія під мандатом ООН у складі не лише європейців, а й солдатів з інших країн, зокрема, Глобального півдня.
Таку думку Брігенр висловив в інтерв'ю виданню Welt.
"Можлива місія під мандатом ООН, яка включатиме не лише європейців, а й солдатів із глобального півдня чи, наприклад, Кавказу. Солдати ЄС, безсумнівно, зможуть зробити значний внесок" — вважає генерал.
Крім цього Брігер вважає, що ЄС також може, залежно від політичного рішення, надати значні сили для моніторингу припинення вогню. Однак спостереження за демілітаризованою зоною вздовж фронту, безумовно, вимагатиме військової присутності "у високому п’ятизначному діапазоні".
"Це означає, що вони також мали б право втілювати припинення вогню із застосуванням зброї та підтримки з повітря. На цей момент все це звучить дуже теоретично, але такий сценарій може бути втілений у життя", — додав він.
Він також назвав "малоймовірним" план президента США Дональда Трампа швидко припинити війну в Україні, "заморозивши" лінію фронту.
"Таке рішення є малоймовірним. Простіше кажучи, це дало б перевагу покласти край смертям. Недолік, однак, полягав би в тому, що конфлікт тривав би й, в гіршому випадку, тривав би десятиліттями, наприклад, як між Північною та Південною Кореєю", — зауважив Брігер.
Раніше Трамп закликав очільника Кремля Володимира Путіна зупинити війну проти України та "укласти угоду", оскільки далі для Росії "буде тільки гірше".