За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Спочатку воно було відкрите на 25 ліжок. Тепер можемо розмістити до 35 пацієнтів. Відділення має всю матеріально-технічну базу. Надалі плануємо розширювати реабілітацію, збільшувати кількість ліжкомісць, тому що змушує й ситуація, яка є в Україні, і вимагає Міністерство охорони здоров'я. У таких закладах, як наш, кількість ліжок має бути до 60", — говорить Ярослав Мороз.
Виконувач обов’язків генерального директора закладу Ярослав Мороз. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
У відділенні реабілітації для військових діють п'ять залів фізичної терапії, зал ерготерапії, кабінет підбору адаптивних технологій. З пацієнтами працюють терапевти мови й мовлення, психологи, психіатри, психотерапевти, фізичні терапевти та ерготерапевти. Загалом — 40 медпрацівників, каже завідувач відділення медичної реабілітації та фізичної терапії Михайло Гладенький.
Завідувач відділення медичної реабілітації та фізичної терапії Михайло Гладенький. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
З його слів, також з бійцями працюють й соціальні працівники, які займаються їхньою адаптацією та документацією.
"Основна проблема — не вистачає місць, тому що лікарня розрахована на 490 ліжок. Віднімаємо реабілітаційний відділ і пологовий будинок і маємо десь 400 пацієнтів, які потребують реабілітаційних втручань після операцій, гострого інсульту і травм різного характеру. Військові зараз мають ампутації. Ми займаємося протезуванням. Бувають спинномозкові травми. Ми надаємо допомогу не лише військовослужбовцям, а й цивільним", — каже Михайло Гладенький.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Для відновлення руху рук та ніг, реабілітації при інсультах, черепно-мозкових та спинномозкових травмах лікарі використовують нове обладнання вартістю 7 мільйонів 800 тисяч гривень, яке медзаклад отримав від Міністерства охорони здоров'я України. Його встановили два тижні тому, говорить Михайло Гладенький.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Цьогоріч відділення реабілітації планують розширити, провести ремонт і облаштувати нові ліжкомісця. Це зроблять за гроші, які планують отримати від іноземних донорів, розповів голова Калуської громади Андрій Найда.
"Це — досить велике приміщення на базі нашої центральної районної лікарні, орієнтовно до 2000 квадратів, де якраз за допомогою фонду "Move Ukraine" ми хочемо реалізувати цей проєкт. Звичайно, що буде співфінансування. Міська рада забезпечить будівництво комунікацій, паркінгу. Залучатимемо й обласний бюджет. Хочемо на сесії підписати меморандум про те, щоб розмежувати, хто що буде робити", — говорить Андрій Найда.