У Канаді петиція про позбавлення Маска громадянства країни набрала понад 230 тисяч голосів

Ілон Маск під час зустрічі з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді в Блер-хаусі, Вашингтон, округ Колумбія, США, 13 лютого 2025 року. REUTERS/Nathan Howard

Понад 230 тисяч канадців підписали петицію, яка опублікована на сайті Палати громад країни щодо позбавлення американського мільярдера Ілона Маска громадянства Канади.

Про це йдеться на сайті канадської Палати громад.

В описі петиції зазначається, що Маск займався діяльністю, яка "суперечить національним інтересам Канади".

"Він використав своє багатство та владу, щоб вплинути на наші вибори. Тепер він став членом іноземного уряду, який намагається знищити суверенітет Канади. Ми закликаємо прем’єр-міністра скасувати статус подвійного громадянства Ілона Маска та негайно скасувати його канадський паспорт", — йдеться у петиції.

Як пише газета The Guardian, петиція має набрати 500 або більше підписів, щоб канадці отримали сертифікат для з’ясування цього питання в Палаті громад Канади та потенційно отримали офіційну відповідь уряду з цього приводу.

Петиція була ініційована письменницею з Британської Колумбії Квалією Рід та отримала підтримку канадського депутата від Нової демократичної партії Чарлі Ангуса, який активно критикує Маска.

Маск народився у Південно-Африканській Республіці, але має канадське громадянство через свою матір: модель і дієтолога Мей Маск, яка родом з Реджайни, столиці канадської провінції Саскачеван.

Під дописом у соцмережі X однієї із користувачок, яка обурилася через цю петицію, й заявила, що "ми не забираємо громадянство за вбивство, а повинні за протилежні політичні погляди", Маск назвав Канаду "несправжньою країною".

У січні цьогоріч Маск назвав прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо "дівчинкою" під час останньої хвилі нападок на владу країни. Ця заява була реакцією у відповідь на допис Трюдо, який сказав, що немає жодного шансу, що Канада ввійде до складу США, як до того закликає Дональд Трамп.

Що відомо про заяви Трампа щодо Канади

6 січня Трамп стверджував у дописі в соціальних мережах, що "багатьом людям у Канаді хотілось би бути 51-м штатом".

Канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо відповів на заяви Трампа щодо приєднання Канади до США, заявивши, що на це "немає жодного шансу".

8 січня Трамп опублікував одразу дві карти США з приєднаною Канадою.

Джерело

Новини України