У Каневі пройшов соціальний проєкт для внутрішньо переміщених осіб

Вони втратили свої домівки та рідні міста, але не втратили віру в себе та людей, які поруч. Канів – одне із багатьох міст України, що стало прихистком для тисяч родин внутрішньо переміщених осіб. Як це – почати життя з чистого аркуша – ці люди ділилися своїми життєвими історіями у рамках соціального проєкту «Ми українці – всі одна родина», що проходив у четвер, 13 лютого ц.р., у міському будинку культури.

Захід організований національним онлайн-кінотеатром SWEET.TV у партнерстві з агенцією івентів «Садиба мюзік» за підтримки ГО «ВПО України» та регіонального координатора проєкту Мар’яни Ніщенко.

Ведучими мистецького дійства стали народний артист України Анатолій Гнатюк та директорка агенції івентів «Садиба мюзік» Ірина Коваленко.

Наразі у Канівській громаді проживає понад 4 тисяч внутрішньо переміщених осіб. У творчому соціальному проєкті «Ми українці – всі одна родина» взяли участь 7 родин ВПО, а саме – Скорових, Гуцол, Степанових, Собко, Добровольцевих, Бакшеєвих та Кошель.

Тікаючи від постійних обстрілів та можливої окупації вони приїхали до нас з Херсону, Костянтинівки, Донецька, Запоріжжя, Енергодару.

Там залишилося їхнє довоєнне життя і їхні розбиті серця, але вони змогли почати спочатку. Мами ділилися своїми щемкими історіями про життя на прифронтовій території та постійні обстріли градами, про страх дітей та їх відмову від сну «щоб не проспати обстріл і сховатися», а також презентували фото і відео свого довоєнного життя у щасливій мирній Україні.

Заради дітей вони наважились розпочали життя з чистого аркуша. І їм це вдалося. У Каневі вони працевлаштувалися або започаткували власну справу, діти пішли до школи та ведуть активне соціальне позашкільне життя. Юні артисти охоче поділилися своїми талантами: співали та танцювали, грали на бандурі, продемонстрували футбольні та боксерські вміння тощо. У декого родини за цей час навіть стали більші. Так, у родини Скорових народилася донечка – маленька канівчанка. Також усі активно підтримують Збройні Сили України і волонтерять, а то й самі служать у ЗСУ.

У залі не стихали оплески. Усі захоплювалися їхньою сміливістю та талантами. Вони ж натомість не переставали дякувати кожному, хто траплявся їм на шляху, та допомагав акліматизуватися на новому місці, підтримував та розраджував.

Окрім, власне, представлення, родини також брали участь в інтерактивних конкурсах та забавах. Але тут не було переможців і тих, хто програв. Тут усі – переможці. Учасники отримали подарунки у вигляді мультиварок.

З вітальними словами звернулася до присутніх у залі секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова, яка подякувала організаторам за такий важливий соціальний проєкт та побажала йому процвітання і розвитку, а також висловила вдячність нашим профільним відділам – освіти та культури за високий рівень підготовки.

– З перших днів повномасштабного вторгнення до Канева їхали і їхали люди, тікаючи від війни. І ми намагалися допомогти кожному. Час іде. За роки війни для багатьох Канів уже став рідним містом. Але все ж бажаю усім нам довгоочікуваної Перемоги і щоб ви всі мали змогу повернутися до своєї малої Батьківщини, – наголосила О.П’яткова.

Канівська міська рада

Джерело

Новини України