Символ боротьби за владу росіян над Україною простояв у столиці майже 100 років.
Пам’ятник “арсенальцям” прибрали з Маріїнського парку / колаж УНІАН, фото kyivcity.gov.ua
Столичні комунальники демонтували пам’ятник учасникам так званого Січневого повстання, що відбулося у 1918 році на заводі “Арсенал”. Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації.
“Ідеологічна роль цього постаменту полягала у возвеличенні більшовиків, котрі влаштували збройний заколот проти Української Центральної Ради та Української Народної Республіки. Нам десятиліттями навʼязували в герої – радянських та імперських катів. Тепер настав час назавжди позбутися ворожого культурологічного впливу”, – заявила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
За інформацією КП “Київблагоустрій”, пам’ятник, встановлений у Маріїнському парку над братською могилою заколотників, важив близько 2,5 тонн.
Так пам’ятник виглядав до демонтажа / фото wikipedia.org
Січневе повстання у Києві 1918 року
Після проголошення Центральною Радою незалежності Української народної республіки (УНР) на одному з найбільших в Києві заводів, “Арсеналі”, більшовики загітували робітників підняти збройне повстання, щоб полегшити наступ російсько-більшовицької армії на Київ.
Ідеологічно “оброблені” більшовицькими агітаторами робітники зголосилися на заколот попри відсутність у них достатньої кількості зброї та бійців. Зрештою після тижня боїв урядові війська УНР придушили заколот, але повстання все одно зіграло важливу роль у битві за Київ і дало росіянам змогу відносно легко захопити українську столицю.
Після захоплення Києва більшовиками більшість загиблих заколотників з “Арсеналу” поховали в Маріїнському парку. У 1927 році над братською могилою поставили невеликий пам’ятник, який потім оновили у 1967 році. Саме цей монумент простояв у Києві до сьогодні.