У Комітеті з нацбезпеки оцінили, чи пройде перше читання в Раді законопроєкт щодо мобілізації

Голова постійної делегації Верховної ради в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чєрнєв. Фото: Facebook/Єгор Чєрнєв

Заступник голови Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив, що парламент може підтримати законопроєкт щодо мобілізації у першому читанні, але до документа ще багато питань.

Про це нардеп повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

Чернєв розповів, що 6 лютого відбулось голосування стосовно скорочення термінів подання альтернативних законопроєктів на прохання Міністерства оборони, уряду, які надіслали листа у комітет щодо невідкладності розгляду такого законопроєкту й зменшення термінів роботи над ними.

"Завтра у нас має відбутися засідання комітету по розгляду цього законопроєкту і схвалення "якогось рішення" щодо рекомендацій Верховній раді схвалювати його у першому читанні або щось інше робити з цим законопроєктом", — зазначив нардеп.

За словами парламентаря, якщо документ не розглядатимуть у першому читанні, то його можуть відправити на доопрацювання або зняти з розгляду, щоб Міністерство оборони мало можливість зробити новий законопроєкт.

"Я думаю, що все ж таки перше читання законопроєкт може пройти, але дійсно залишається багато питань до цього законопроєкту, які теоретично можна вирішити між першим та другим читанням і правками до нього. Ми бачимо, що є багато питань до цього законопроєкту", — підкреслив Чернєв.

Нардеп вказав, що "не всі пропозиції, які пропонувались до попередньої версії були враховані. Ба більше, з'явилися нові норми, які спірні й викликають питання".

"Наприклад, аспіранти, що на контракті, яких позбавляють права на відстрочку, що в принципі є неконституційним. Ті, що на бюджеті навчаються, мають право на відстрочку, ті, хто на контракті, — ні. Це дискримінація за принципом майновим, якщо хочете. Хто платить, той не має права на відстрочку, хто не платить (на кого є замовлення від держави), той може мати відстрочку", — наголосив парламентар.

Чернєв зауважив, що "знову ж таки залишається питання" щодо того, як будуть отримувати повістки в електронному кабінеті.

"Чи є для цього змога, чи всі мають доступ до інтернету, чи ноутбук, чи смартфон, аби це зробити. Якщо ти не маєш змоги перевірити, чи прийшла тобі повістка, то одразу несеш відповідальність за законом. Тут ми не можемо людей підганяти під відповідальність, якщо ми не надаємо можливості їм отримати таку повістку через брак інтернету або доступу до інтернету", — поінформував нардеп.

Парламентар зазначив, що зараз прибрали норму щодо тих, хто доглядає за людьми з інвалідністю першої черги.

"Військовозобов'язаний чоловік доглядає за жінкою з інвалідністю, до цього була норма, що ця людина має право на відстрочку, зараз цієї норми немає. Ми хочемо почути позицію Міністерства оборони й Мінсоцполітики, що робити таким людям, коли вони залишаться без доглядача", — вказав Чернєв.

Водночас нардеп додав, що "багато чого було змінено позитивного", зокрема повернули відстрочку для людей з інвалідністю третьої групи, якої не було в попередній редакції, прибрали повістки за електронною поштою.

"Тобто цей законопроєкт — документ, з яким можна працювати, я сподіваюся, що до другого читання він буде збалансований і не буде таких суперечливих норм в ньому не буде", — підсумував парламентар.

Джерело

Новини України