Жінка тримає плакат з портретами зниклих безвісти (“коридор надії”) під час акції на підтримку родин зниклих безвісти та полонених, 2 грудня 2021 року, фото: УНІАН
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України закликали не передавати персональні дані полонених і зниклих безвісти неперевіреним особам.
"Кількість телеграм-каналів і сторінок соцмереж, на яких обіцяють знайти військовослужбовців, що потрапили в полон або зникли безвісти, зростає. Для цього у рідних та близьких просять надати персональні дані й іншу інформацію. Надаючи неперевіреним особам такі дані, ви можете погіршити становище вашої близької людини", — йдеться у повідомленні відомства.
Зазначається, що незнайомцям не можна передавати зокрема таку інформацію:
- Номер телефону, інші контакти.
- Адресу проживання.
- Профіль соціальної мережі.
- Дані військовослужбовця (ПІБ, номер бригади, військову спеціальність, адресу проживання тощо).
- Місце розташування підрозділу.
- Фотографії, зокрема фото із побратимами.
"Пошуками вашої близької людини займаються тільки фахівці уповноважених державою органів безкоштовно", — наголосили у Мінреінтеграції.
Родичі військовополонених або зниклих безвісти можуть напряму звернутися за номером гарячої лінії Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: 0 800 103 333.
Раніше заступник голови МВС Леонід Тимченко в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів, що наразі Міністерство внутрішніх справ має дані про 26 тисяч зниклих безвісти за особливих обставин. З них 11 тисяч людей — цивільні, близько 15 тисяч — військові.
Своєю чергою Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних. Петро Яценко не прокоментував ці дані.
Більше про повернення українських військовополонених у 2023 році
Обміни полоненими призупинені з серпня 2023 року. 6 липня Україна повернула з російського полону 45 людей. Серед них були захисники донецького, запорізького, харківського та херсонського напрямку, а також двоє цивільних.
8 липня вдалося повернути командирів захисту Маріуполя. Денис Прокопенко, Святослав Паламар, Сергій Волинський, Олег Хоменко та Денис Шлега повернулися із Туреччини, де перебували після російського полону.
7 серпня Україна повернула з російського полону 22 українських воїнів, серед яких були поранені. Це був 48-й обмін. Після того обмінів поки не відбувалося.
10 жовтня омбудсман Дмитро Лубінець писав, що Україна повернула 2 598 військовослужбовців та цивільних громадян.