У Шестовиці на Чернігівщині рятувальники розповіли аграріям, як правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Леонід Король. ФОТО: Суспільне Чернігів

На території господарства, де працює Леонід Король, під час окупації Шестовиці був російський штаб.

"Тобто командування, їх повністю зв'язок. Генерал їх жив в ангарі, який командував всією цією операцією", — каже співвласник фермерського господарства Сергій Лугина.

Штаби, техніку та боєприпаси в Шестовиці неодноразово накривала українська артилерія. Залишки боєприпасів і досі лишаються на території підприємства, каже Сергій Лугина. Перший час, щоб почати посівну, самі намагалися розчищати поля.

"Ми добре розуміли, що з ДСНС хлопців ну просто не хватало на такий обсяг роботи, а сіяти треба. Просто йшли і як то кажуть, опит самі набували".

Сергій Лугина. ФОТО: Суспільне Чернігів

Розповісти про небезпеку мін сюди приїхали чернігівські сапери з мобільним класом мінної безпеки.

"Ми хочемо розповісти, щоб люди знали до чого можна готуватись, що можна зустріти в полі, в лісі також, посадках. Особливо в Шестовиці. Тут стояли окупанти, вони по Чернігову обстрілювали з поля, дуже багато що за собою залишили. На 30 гектарів поля було більше тисячі вибухонебезпечних предметів. І дуже багато залишилось, ми все тут не можемо зробити, тому що ми їздимо у відрядження, в нас трошки не вистачає людей", — розповів начальник відділення спеціальних вибухових робіт ГУ ДСНС Артем Ющенко.

Артем Ющенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Сапери з класу мінної безпеки виїжджають та працюють у різних громадах Чернігівської області, зокрема й на прикордонні.

Новини України