У Словаччині 19-річний старшокласник Симон Оманік на церемонії нагородження переможців міжнародних предметних олімпіад відмовився потискати руку президенту Петеру Пеллегріні, 13 січня 2025 року. Скрін відео
У Словаччині 19-річний старшокласник Симон Оманік на церемонії нагородження переможців міжнародних предметних олімпіад відмовився потискати руку президенту Петеру Пеллегріні. При цьому хлопець мав на собі стрічку у кольорах українського прапору, а коментарі журналістам щодо свого вчинку згадав війну в Україні.
Про це пише видання Denník N.
Повідомляється, що у понеділок, 13 січня, вранці президент Пеллегріні прийняв 35 старшокласників, які здобули золоті, срібні та бронзові медалі на міжнародних предметних олімпіадах.
Учні по черзі отримували свої нагороди від міністра освіти Томаша Друкера, потискали руки йому та потім Пеллегріні, а потім фотографувалися з ним на пам'ять. 22 вчителі, які допомагали учням у підготовці, також отримали свої нагороди.
Однак, як пише видання, коли настала черга Симона Оманіка, у якого на грудях була прикріплена стрічка в українських кольорах, він відреагував на простягнуту руку президента зневажливим жестом. Симон Оманік виграв бронзову медаль на Центральноєвропейській математичній олімпіаді в Сегеді (Угорщина) минулого року.
“Я не вважаю свій жест проявом зарозумілості, Пітер Пеллегріні спочатку навіть не мав бути на церемонії нагородження”, – сказав Оманік.
За його словами, замість готелів у Ханої держава могла б підтримати освіту та умови проведення студентської олімпіади.
Хлопець пояснив, що вважає, що Пеллегріні став президентом, обманюючи та брешучи людям.
“На додаток до вічнозелених популістських обіцянок дешевої їжі та дешевого газу, які популісти повторюють на кожних виборах, він також звинуватив свого опонента у тому, що той відправив нас на війну в Україну. Він ніколи не послав би нас на неї, а якби й послав, то не мав би для цього жодного раціонального виправдання. Це була брехня і замах на найнижчі людські інстинкти страху і, можливо, навіть антиукраїнські настрої в деяких частинах словацького населення”, — сказав Оманік.
Він додав, що не думає, що було би правильно потиснути руку такій людині або спілкуватися з нею, тому що він з нею не згоден і вважає її “шахраєм і брехуном”.