Люди протестують проти закону про “іноагентів”, Тбілісі, Грузія, 11 травня 2024 рік. Суспільне Новини/Олена Куренкова
11 травня учасники "Європейського маршу" з вимогою відкликання законопроєкту про "іноагентів" прямують із різних локацій у бік площі Європи у столиці Грузії (Тбілісі).
Про це повідомляють кореспондентки Суспільного із Тбілісі.
Такий вигляд мали вулиці грузинської столиці станом близько 21:00 за місцевим часом. На ролику видно, як тисячі людей зібралися на протест проти закону про так званих "іноагентів".
Суспільне поспілкувалося із деякими демонстрантами у Тбілісі
"Я тут, тому, що ми не хочемо одного разу прокинутися в країні, якою править російський уряд", — каже учасник акції Давід.
На запитання, що особисто йому не подобається у цій законодавчій ініціативі, чоловік заявив, що головна мета влади — це змусити суспільство та опір "замовкнути". Він вважає, що уряд і парламент має почути свій народ, який вийшов на протести.
"Вони мають це зробити, у них немає іншого вибору. Як і будь-який інший диктатор, вони мають колись покласти край своєму режиму", — каже учасник акції Давід.
"Ми бачимо, як режим намагається погрожувати людям, загрожує їхнім життям, вони перестрівають людей біля їхніх будинків, телефонують людям і лаються. Це не просто про одне голосування (за законопроєкт — ред.). Це про увесь уряд", — додає учасник акції.
Головна редакторка кавказького видання JamNews Маргарита Авхледіані розповіла, що вона, як представниця медіа, яке підпадає під дію закону про "іноагентів" безпосередньо відчує його на собі.
"Це, мабуть, найбільша загроза і небезпека, яку я пам'ятаю протягом 30 років після розпаду Радянського Союзу. Ще кілька місяців тому, до того як вони (партія "Грузинська мрія" — ред.) знову внесли законопроєкт до парламенту, я завжди казала, що я все ще живу в дуже вільній країні. Я завжди казала, давайте будемо достатньо сильними, щоб залучити більше людей на свій бік, тому що країна вільна, і ми можемо це зробити. Все залежить від нас, але, можливо, вже наступного тижня це буде не так", — сказала журналістка.
Вона наголосила, що після ймовірного ухвалення законопроєкту парламентом Грузії, ніхто із місцевих журналістів не збирається реєструватися як "іноземний агент".
"Тому, що цей закон фокусується на двох суб'єктах — це неурядові організації (НУО) та ЗМІ окремо. Навіть якщо ЗМІ, а їх багато, працюють не як НУО, вони працюють як медіабізнес. Але вони перебувають у фокусі цього закону, незалежно від того, який юридичний статус вони мають. Це означає для нас, наприклад, для JamNews, який я очолюю, і для багатьох інших журналістів і видань припинення роботи. Ми вже обговорювали це з багатьма редакторами", — висловила свою позицію Авхледіані.
Зі свого боку співзасновник протестного руху Shame Movement Дачі Імедадзе сказав, що керівна партія країни "Грузинська мрія" й досі стратегічно не визначилась зі своїм політичним курсом.
"Грузинська мрія" завжди була такою. Ми ніколи не могли сказати, що вони проросійські або проєвропейські. Вони завжди мали цю подвійну природу, яка призначена для того, щоб заплутати людей. Отже, у них були часи, коли їхня риторика була повністю антизахідною, з нападками на наших партнерів — США, Євросоюз тощо. Проте здебільшого їхня риторика така: "так, ми хочемо бути частиною ЄС, ми хочемо бути частиною НАТО" — це, знаєте, не є чимось, проти чого ми виступаємо. Але те, що вони насправді роблять — прямо суперечить цим цілям", — сказав Імедадзе.