У Верховній Раді обговорюють ідею бронювання працівників за гроші

Військові Збройних сил України. Фото: Getty

У Верховній Раді та Кабміні триває обговорення ідеї бронювання працівників підприємств в обмін на щомісячні платежі.

Про це повідомив в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" Дмитро Наталуха.

За його словами, такий підхід дозволяє планувати підтримку Збройних Сил та не зважати на зовнішній фактор. Зокрема такий підхід дасть можливість збирати до 500 млрд гривень щороку.

"Тобто попри те, який президент буде у Сполучених Штатах, попри те, з яким настроєм прокинеться прем'єр-міністр Угорщини й тому подібне …Якщо надати українському бізнесу можливість збільшити добровільно розмір військового збору в обмін на збереження критичного працівника на своїй посаді, то ми говоримо про можливість акумулювати за рік від 200 до приблизно 500 млрд гривень", — заявив народний депутат Наталуха.

Він наголосив, що це потужний ресурс, який дозволить Україні почувати себе впевненіше та профінансувати мобілізаційні процеси та виплачувати грошове забезпечення військовослужбовцям.

"Цей законопроєкт… його ще немає у формі саме проєкту закону, але ми ведемо на рівні концепції дискусії з урядом. Буквально на минулому тижні була зустріч з двома міністерствами з приводу цієї ідеї. Тобто ми намагаємося донести той факт, що це потрібно", — сказав Наталуха.

Водночас народний депутат Ярослав Железняк висловив думку, що розрахунки зібрати 200-500 млрд гривень перевищені в десятки разів.

"Я не думаю, що ця ідея буде підтримана і суспільством, і в залі. … Ми ніколи не зможемо пояснити людям, у яких немає можливості заплатити такі податки з об'єктивних причин…. Ви ніколи не поясните мамі солдата, який вже на фронті або буде зараз мобілізований, чому її сина мобілізували … а інший був заброньований", — сказав народний депутат Железняк.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

8 лютого глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що не бачить в парламенті тих, хто б підтримував у законопроєкті про мобілізацію норму щодо блокування рахунків громадян, які ухиляються від служби.

Джерело

Новини України