У Вінниці реалізовують соціальну послугу з формування життєстійкості: кому та яку надають допомогу

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

У команді 13 фахівців: соціальні працівники, психологи. Працюють з дітьми та дорослими.

Найчастіше звертаються з такими проблемами: страх, відчай, спогади, втрата. Стосунки у сім'ї ще одна проблема. Жінки звертаються з такою проблемою, як налагодження стосунків на відстані. Навчаємо батьків, як поводити себе з дітьми. Якщо це дружини військовослужбовців допомагаємо пережити їм емоційні стресові розлади, щоб вони не призвели до затяжної депресії”, — сказала психологиня Ірина Дзюба.

Щоб стати життєстійкими, одній людині достатньо одного сеансу, іншій — пів року, пояснила психологиня Ірина Ковиліна. Війна значно вплинула на психічне здоров’я українців. Й, аби допомогти кожному, кадрів замало. Майбутнє вбачає за груповими заняттями по 8-12 людей.

В груповому процесі можна вирішити навіть іноді більше, аніж в індивідуальній консультації. Бо є досвід інших учасників. Коли тет-а-тет, так можна глибше пропрацювати проблему, але в груповому бачимо людей, які проживали щось схоже, і вони з цим справилися. Терапевтичний ефект, коли ми виліковуємося коштом іншої людини. Крім того, є зворотний зв’язок від інших членів групи”, — розповіла психологиня Ірина Ковиліна.

Фото: Суспільне Вінниця

Наталія Царенко — одна з тих, хто скористався соціальною послугою з формування життєстійкості. Жінка розповіла, що психологи допомогли їй протистояти стресу, відновити свій фізичний та емоційний стани.

Я була у глибокій депресії, буденні речі, такі як почистити зуби чи розчесати волосся — о, ні, не сьогодні! Накручування зашкалювало. Я подумки обирала собі сукню на похорон, пиріжки замовляти, в яку ритуальну фірму звертатися. І потім зловила себе на думці: живучи в цих думках — я себе зажену у домовину”, — розповіла Наталія Царенко.

Чоловік Наталії — військовий. Боронить Україну з 2020-го року. Нині він у Бахмуті. Коли АТО переросло в повномасштабну війну, Наталія залишилася вдома з трирічною донькою. Переживала, плакала. Уроки життєстійкості допомогли опанувати себе.

Я походила на групові, кілька індивідуальних і стала у колію. Все добре. Пішла в спортзал, малюю картини за номерами. Замість сидіти плакати й саморуйнуванням займатися кудись в правильне русло треба рухатися. Це відволікає. Проблема то залишилася, але я її відпустила”, — розповіла Наталія Царенко.

Фото: Суспільне Вінниця

Що таке життєстійкість — на прикладі м’яча пояснила психологиня Ірина Ковиліна.

Життєстійкість можна продемонструвати на прикладі цього м’яча. Коли я тисну — це обставини: війна, втрати, криза, все, що зараз відчувають українці. Коли ми можемо відновитися (м’ячик став на своє місце) — це про здатність відновлюватися. Не в наших силах запобігти — припинити війну зупинити смерть, але пережити це і залишитися людиною без посттравматичного стресового розладу — можна. Групи взаємодопомоги нам у цьому допомагають. Коли ми допомагаємо іншим — ми допомагаємо собі”, — сказала Ірина Ковиліна.

Новини України