У Вінниці тривають навчання у “Школі гідів та амбасадорів”: як і для кого їх організували

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Заняття “Школи гідів та амбасадорів”. Фото: Наталя Колодій/Суспільне

У Вінниці третій тиждень тривають навчання у "Школі гідів та амбасадорів". Учасники відвідують теоретичні та практичні заняття від викладачів українських вишів та екскурсоводів міста.

Фото: Суспільне Вінниця

Навчання стартувало 1 березня. Триватиме чотири тижні. Після завершення слухачі курсу отримають сертифікати та значки. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу туристичних послуг і координаторка проєкту Ірина Парамзіна.

Фото: Суспільне Вінниця

Навчальна програма "Амбасадор Вінниці" – безоплатна. Вона містить у собі курс лекцій з історії, культури та архітектури міста. Усього на "Школу амбасадора" надійшло понад 50 заявок. Учасників обирала комісія. Групу сформували з десяти слухачів. П'ять місць передбачили для соціально вразливих категорій вінничан та ВПО, сказала Ірина Парамзіна.

Фото: Суспільне Вінниця

Серед спікерів — заступник директора "Музею Вінниці" з наукової роботи Сергій Гула.

"Сьогодні ми розповідаємо про історію середмістя. Ми його називаємо "серцем Вінниці". Європейська площа нині. За 150-200 років ті трансформації, які відбулися з простором, вони кардинальні й навантажені просторово. Це спроба розібрати, як цей простір працює з вінничанами зараз і як це було раніше", — сказав Сергій Гула.

Проєкт він називає актуальним, затребуваним серед людей. Сьогодні у суспільстві є запит на історичні знання, сказав спікер.

"Матеріал орієнтований на аудиторію, яка зацікавлена, але не зі складнощами, які будуть погано сприйматися. Ми розповідаємо так, щоб людина, яка вперше сюди потрапила, розуміла, про контекст, де відбувається. Інформація документальна, візуальна — підібрана на цільову аудиторію".

Фото: Суспільне Вінниця

Курс амбасадорки проходить Світлана Гордійчук. Суспільному розповіла, що все життя працювала хіміком та фармацевткою. Втім

"Я закохалася в туризм якраз після пандемії, коли забрали від нас туризм. Я почала займатися таким напрямком, як хайкінг. "Проповідую" хайкінг у Вінницькій області. Я створюю піші походи по області. Завдяки цьому, можливо, мене і вибрали на безоплатний курс "Амбасадори Вінниці". Коли я вчилася у школі, то історію міста нам так не пояснювали цікаво. Коли я ходжу по місту, то дивлюся на його архітектурну складову.

Фото: Суспільне Вінниця

Світлана планує розвивати піший туризм в області.

"Я подорожувала Європою, містами України й побачила, що Вінниця й місто не настільки популярні серед туристів. Я хочу популяризувати туризм Вінниччини, щоб люди сюди приїжджали й цікавилися областю та містом".

На заняттях, розповіла Світлана, їй було цікаво слухати лекції про релігію краю, архітектуру та археологію.

Новини України