Учені вперше створили 3D-карту атмосфери іншої планети

Науковці вважають приголомшливим, що тепер можна вивчати хімічний склад і погодні умови планети, розташованої на величезній відстані.

Ученим вдалося детально довідатися про погоду на іншій планеті / Фото ua.depositphotos.com

Учені вперше в історії склали 3D-карту атмосфери планети, виявленої за межами нашої Сонячної системи. На їхню думку, це є великим проривом у розумінні атмосфери загалом та погоди інших світів зокрема. Про це пише Independent.

Зазначається, що науковці виявили світ, “не схожий ні на що з того, що коли-небудь бачили”. Для нього характерні, зокрема, потужні вітри, які переносять хімічні елементи через атмосферу. На думку вчених, їхнє досягнення “кидає виклик нашому звичному розумінню погоди”.

“Атмосфера цієї планети така, що кидає виклик нашому розумінню того, як працює погода – не лише на Землі, а й на всіх планетах. Це ніби щось із наукової фантастики”, – прокоментувала дослідниця Європейської південної обсерваторії (ESO) у Чилі та провідна авторка дослідження Джулія Вікторія Зайдель.

Зазначається, що сама планета відома як WASP-121b, або Тилос. Вона розташована на відстані близько 900 світлових років від Землі і є надгарячою. Планета перебуває настільки близько до своєї зірки, що кожен рік на ній триває лише 30 наших годин.

Читайте також:

В Італії знайшли таємниче “місто мертвих” віком 3 тисячі років

У Китаї створили надміцний “супералмаз”, який на 40% твердіший за природні мінерали

Учені розповіли, чи здатні тварини вивчити “мову” іншого виду

Астрономи змогли використати дуже великий телескоп Європейської південної обсерваторії, щоб дослідити її атмосферу, і були шоковані відкриттями.

“Те, що ми виявили, стало несподіванкою: реактивний потік обертає матеріал навколо екватора планети, тоді як окремий потік на нижчих рівнях атмосфери переміщує газ із гарячої сторони до холодної. Такого клімату ніколи раніше не було на жодній планеті. Навіть найсильніші урагани в Сонячній системі здаються спокійними”, – розповіла Зайдель. 

Учені з’ясували, що в реактивному потоці був титан, тоді як попередні спостереження показували, що його не було.

“Це справді приголомшливо, що ми можемо вивчати такі деталі, як хімічний склад і погодні умови планети на такій великій відстані”, – заявила аспірантка Лундського університету, Швеція, Бібіана Прінот, яка керувала супутнім дослідженням.

Раніше УНІАН розповідав про те, що учені змоделювали, що станеться, якщо середній астероїд впаде на Землю. Вона, зокрема, змоделювали, як це може порушити атмосферу, погодні умови та навіть глобальну продовольчу безпеку.

Зазначається, що якби астероїд середнього розміру таки врізався у Землю, пошкодження вийшли б далеко за межі початкової зони зіткнення, викликавши всесвітні збої, які могли б тривати роками.

Джерело

Новини України