Нардеп дав оптимістичний прогноз з приводу допомоги заходу і мобілізації, яка лякає українців.
Ніякої мобілізації без демобілізації не буде, запевнив Арахамія / Колаж УНІАН, фото Report, фото УНІАН
Україні вистачить ресурсу на два місяці в подальшій війні з Росією, тому вона відчуває себе в безпеці.
Глава фракції провладної в Україні партії “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія дав оптимістичний прогноз щодо допомоги Заходу та мобілізації, яка “лякає” українців в інтерв’ю східноєвропейському бюро Report.
Він визнав, що ситуація із зовнішнім фінансуванням досить складна, тому країна буде шукати можливості для нової мобілізації за рахунок внутрішніх джерел.
“Нещодавно Євросоюз прийняв програму в 50 млрд євро строком на 4 роки. Тобто у нас є певні фінансові кошти на прийдешні 4 роки. Минулого тижня я був у США і став свідком підтримки України. Однак всередині ще залишаються невирішеними питання, пов’язані з кордоном”, – уточнив він.
Водночас нардеп упевнений, що в найближчі два місяці Вашингтон дасть голоси за надання пакету допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню. Поки в США не проголосували, Україна зможе витягнути війну на своєму ресурсі, сказав Арахамія.
“У нас вистачить ресурсів на два місяці, тому ми відчуваємо себе в безпеці. Що стосується фінансування нових хвиль мобілізації, то без демобілізації вона не відбудеться. На оснащення і навчання людей, що беруть участь в мобілізації, будуть потрібні додаткові витрати. У цьому питанні у нас також є союзники. Під час підготовки до контрнаступу у нас було понад 200 тисяч навчених солдатів. Деякі з них пройшли навчання в Румунії, Франції, Італії, Іспанії та інших зарубіжних країнах. За наявними домовленостями, навчання проводилися за рахунок цих країн”, – підкреслив Арахамія.
Читайте також:
Зеленський змінив керівництво Генштабу ЗСУ
У Зеленського пояснили, навіщо ТЦК працювати цілодобово
BBC про Сирського: дуже детально планує операції і забороняє будь-які розмови про поразку
“Зеленський шукає оновлення та іншого підходу”: конгресмен – про відставку Залужного
Сенат зробив крок до схвалення допомоги Україні
США як партнер України не може узгодити новий пакет допомоги на 60 мільярдів доларів з кінця січня. Голосування в Сенаті блокували республіканці. Раніше вони відставили думку, що Вашингтон повинен дати окремий пакет допомоги через війну в Ізраїлі “без України”.
Київ не раз закликав союзника прискоритися з рішеннями, а деякі західні ЗМІ відзначали, що Вашингтон підставив Україну, і що зараз ЗСУ не вистачає боєприпасів на фронті через затримки в допомозі.
Увечері 9 лютого Сенат США зробив крок до виділення фінансування для України й проголосував за розгляд пакета фінансування для Києва, Ізраїлю та інших пріоритетних питань нацбезпеки на суму 95,3 мільярда доларів.