Українські військовослужбовці їдуть на військовій машині поблизу російського кордону в Сумській області, Україна, 12 серпня 2024 року. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi
Іноземні компанії зможуть залучатися до модернізації військової техніки для Сил оборони України. Відповідне рішення за ініціативи Міноборони ухвалив уряд.
Про це повідомляє пресслужба українського оборонного відомства.
Згідно з рішенням, до порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів такої продукції внесено зміни. Оновлений механізм тепер поширюється на зовнішньоекономічні контракти з оборонних закупівель і встановлює чіткі умови співпраці з іноземними партнерами.
"Іноземні компанії зможуть долучатися до розробки та модернізації озброєння за наявності спеціальних дозволів на передачу військових технологій та експорт відповідних товарів і послуг. Особлива увага приділяється модернізації повітряних суден державної авіації, їхніх компонентів та обладнання, а також кораблів", – сказав заступник міністра оборони бригадний генерал Анатолій Клочко.
Зокрема у постанові Кабміну детально прописано:
- порядок передачі техніки для модернізації;
- вимоги до підтримання її справності;
- питання навчання персоналу та контролю якості.
У Міноборони зазначили, що модернізація застарілої техніки суттєво підвищить її ефективність через застосування передових західних технологій. Там вважають, що така ініціатива відкриває перспективи для іноземних партнерів у створенні спільних високотехнологічних проєктів з дотриманням міжнародних стандартів та принципів прозорої співпраці.
Також постановою врегульовано розподіл прав інтелектуальної власності та порядок передачі створеної науково-технічної продукції.
"Нововведення дозволять забезпечити потреби в розробці нових зразків та модернізації існуючого озброєння, військової та спеціальної техніки. Це сприятиме посиленню обороноздатності України в умовах протидії російській агресії", – прокоментував начальник Державного науково-дослідного інституту авіації полковник Владислав Шостак.
Раніше у Міноборони повідомляли, що у 2024 році допустили до експлуатації у ЗСУ понад 200 нових зразків автотехніки, близько 50% з якої – українського виробництва.
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!