Розробку створювали з урахуванням досвіду військових, які вже використовували на полі бою подібне озброєння.
Protector має різні варіанти оснащення / фото Українська бронетехніка
Компанія “Українська бронетехніка” представила на виставці MSPO-2024 у Польщі дистанційно керованого наземного робота UGV Protector.
На офіційній сторінці компанії у Facebook розкрили його технічні характеристики. Гендиректор Владислав Бельбас зазначив, що розробку створювали з урахуванням досвіду військових, які вже використовували на полі бою подібне озброєння.
“Цей робот створений для підвищення безпеки та оперативної ефективності військовослужбовців на полі бою”, – заявив він, зауваживши, що ідеологією для створення платформи Protector стало “безпечне виконання небезпечних місій”.
За словами Бельбаса, UGV Protector позиціюється як логістична платформа, яку можна використовувати для розвідки, перевезення та запуску БПЛА тощо. Також його можна перетворити на повноцінну бойову одиницю – на платформу достатньо встановити бойові модулі, зокрема, й пускові установки протитанкових ракетних комплексів. Є можливість і оснастити робота системою РЕБ.
В “Українській бронетехніці” додаються, що перевага “Протектора” у тому, що він швидкий у виробництві та має невисоку вартість.
Характеристики UGV Protector
Дальність зв’язку з оператором цього робота перевищує 15 км і можна ще використати дрон-ретранслятор. Як і “Варта 2”, “Протектор” інтегрований у систему ситуаційної обізнаності ICoMWare.
Його повна маса становить 4000 кг, а максимальна швидкість – 60 км/год. При цьому мінімальна маневрова – 5 км/год. “Протектор” оснащений 76-літровим дизельним двигуном потужністю 190 к.с. і має витрату палива – 12 л на 100 км. Балістичний захист відповідає рівню Stanag 4569 level 1.
Довжина платформи становить 5200 мм, ширина – 1870 мм, а висота – 1450 мм. Дорожній просвіт – 235 мм. Вона має максимальний кут підйому 30° і максимальний кут крену – 25°. Висота подолання вертикальної стіни – 235 мм, глибина подолання броду – 0,5 м.
Українські розробки
25 серпня президент Володимир Зеленський заявив про перше успішне застосування нової вітчизняної зброї – дрона-ракети “Паляниця”, який використовували проти ворога на тимчасово окупованій території.
Крім того, голова держави заявив, що уперше від початку повномасштабної війни 2022 року українська армія успішно випробувала власну балістичну ракету.
В ОП зазначили, що нова балістична ракета України передбачає радіус дії у 600-700 км.
Міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін коротко описав ситуацію в українському ОПК, заявивши, що можливості у нашої країни для розробок зброї є, проте коштів – немає.