Використання броньованої кабіни допоможе захистити екіпаж від уламків та допоможе додатковому захисту від БПЛА.
Вантажівка RMMV TGS-MIL Protected від Rheinmetall / aото European Defense Review
Німецький концерн Rheinmetall представив свою нову військову вантажівку RMMV TGS-MIL Protected, яка по суті є покращенням відомої лінійки TG шляхом встановлення на неї бронекабіни.
Як пише “Діфенс Експрес”, можливо на основі такої платформи можна розробити черговий варіант САУ “Богдана”.
“Вантажівка буде надходити у варіантах 6×6 та 8×8, що окрім логістичних можливостей може забезпечити використання як бази для спеціалізованих варіантів та озброєння. Відсутність варіанту 4×4 пояснюється великою масою, за якої вийде дуже маленьке корисне навантаження”, – пише видання.
Зазначається, що крім броньованої кабіни також було покращено ергономіку та системи освітлення, встановивши додаткові інфрачервоні фари. Крім цього, було додано можливість підтримки різноманітних систем допомоги у керуванню разом з функцією відключити всі “кіберможливості” натисканням однієї кнопки.
“Загалом перед нами типова вантажівка, тож можна задати собі питання щодо її потенціалу у ролі платформи для української САУ. Причому мова може йти не тільки про постачання до ЗСУ, а також на експортні ринки, де зареєстрований патент на “Богдану” одночасно як лише артилерійського модуля та як на основі цікавого нового шасі”, – пише видання.
При цьому самостійний артилерійський модуль теоретично його можна встановити на TGS-MIL, хоча скоріше за все мова йде про варіант 8×8.
Зазначається, що вантажівка може використовуватися для транспортування причіпної “Богдана-Б”, яка активно постачається до ЗСУ і насправді теж могла б бути поставлена на експорт. При цьому використання броньованої кабіни допоможе захистити екіпаж від уламків та допоможе додатковому захисту від БПЛА. Аналітики додали:
“Щодо України, то було б добре отримати оновлені TGS-MIL Protected, оскільки попередні варіанти вже активно використовуються у Силах оборони. Скоріше за все таке було б можливо лише через пакети військової допомоги, бо вартість таких вантажівок скоріше за все буде завеликою для бюджету нашої країни, як свого часу з Tatra”.
САУ “Богдана” – що відомо
Видання The Wall Street Journal писало, що українська самохідна артилерійська установка “Богдана” зараз чудово проявляє себе на фронті і її виробництво масштабують.
Саме “Богдана” разом із САУ Caesar французького виробництва обстрілювала російські позиції на острові Зміїний у Чорному морі, змусивши Москву відступити, зазначає видання.