За два місяці на Чернігівщині оштрафували понад 2 тисячі пішоходів: як бути помітним для водія й уникнути штрафу

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

За відсутність світловідбивальних елементів на одязі у темний час доби протягом жовтня та листопада 2023 року на Чернігівщині притягли до відповідальності 2 007 пішоходів. За цей час за участі пішоходів саме у темний час доби сталося 11 дорожньо-транспортних пригод.

Про це розповів пресофіцер патрульної поліції у Чернігівській області Віталій Копистко в ефірі Українського радіо "Чернігівська хвиля".

Штраф — 255 гривень

За його словами, більша частина тих, кого притягли до відповідальності, – це пішоходи у місті Чернігові.

"Якщо порівнювати з минулим роком, то, звичайно, кількіть зросла. Але тут є дуже вагомий нюанс в тому, що минулоріч у нас набагато менше було населення в місті", – каже Віталій Копистко.

Пресофіцер патрульної поліції у Чернігівській області Віталій Копистко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Згідно з частиною 1 статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за те, що пішохід, рухається проїжджою частиною (або ж узбіччям за межами населеного пункту) в темний час доби, не маючи на верхньому одязі світловідбивальних елементів, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу розміром — 255 гривень.

Як пояснює Віталій Копистко, якщо раніше правило "позначити себе в темну пору доби" для пішоходів було рекомендацією, то два роки тому це стало обов'язковим для виконання.

Де носити флікери

За його словами, за різними випробуваннями, тестами, навіть невеликі флікери у вигляді брелока допомагають побачити такого пішохода з відстані 130-150 метрів.

"В принципі, неважливо – це будуть невеличкі брелоки (на сумочці, на рюкзачку, деінде), важливо, щоб це було в тому місці, де це буде, скажімо так, працювати".

Світловідбивальні браслети рекомендують носити на руці вище ліктя, краще на обох руках (щоб водії, що їдуть в різних напрямках, краще бачили пішохода, який переходить дорогу або рухається узбіччям). Це основні рекомендації. Плюс можна додати світловідбивальні елементи спереду та зі спини.

Світловідбивальна стрічка. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також для безпеки важливо позначати світловідбивальним нашийником, наприклад, собаку, якого господарі вигулюють у темну пору доби. А, якщо на одязі є вже вшиті світловідбиваючі елементи, слід звертати увагу на те, щоб вони не були прикриті рюкзаками, сумками тощо.

Що стосується одягу у білих або світлих кольорах, то його, звичайно, краще видно у темряві, ніж чорний колір, але це не замінює світловідбивальні елементи, які необхідно використовувати в цілях безпеки на дорозі в темну пору доби.

Речниця поліції Чернігівської області Наталія Слабеняк. ФОТО: Суспільне Чернігів

За даними речниці поліції Чернігівської області Наталії Слабеняк, які були озвучені у тій же передачі, в темну пору доби, тобто з 18-ї години вечора до п'ятої ранку, за жовтень та листопад на території області було скоєно 162 дорожньо-транспортні пригоди, з них 45 ДТП з травмованими особами, восьмеро людей загинули та 63 людини отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Новини України