Народний депутат України та президент Комітету з міграції та біженців Парламентської асамблеї Ради Європи Олексій Гончаренко. ФОТО: УНІАН
Нардеп Олексій Гончаренко прокоментував своє обрання на посаду президента Комітету з міграції та біженців Парламентської асамблеї Ради Європи. На його думку, це призначення свідчить про повагу до України та української делегації.
Про це нардеп розповів в ефірі національного телемарафону "Єдині Новини".
Гончаренко наголосив, що посада президента Комітету ПАРЄ допускає його до членства у Бюро ПАРЄ — керівного органу асамблеї.
"Це місце для України в Бюро ПАРЄ, бо президент Комітету також є членом Бюро — керівного органу ПАРЄ. … Ніколи в історії українець не був президентом Комітету з питань міграції та біженців. Цей Комітет є надзвичайно важливим для нас", — сказав нардеп.
Він додав, що українці, які втекли від війни по всьому світу, мають чимало питань, які потрібно вирішувати.
"Так склалося наше життя і наша історія, що сьогодні мільйони українців — це переміщені особи, як внутрішньо, так і зовнішньо. У цих людей є багато питань, і їхні інтереси треба захищати. Ця посада дає певні можливості для цього, які я буду максимально використовувати для України й українців", — відзначив Гончаренко.
На запитання про повернення українських дітей, яких Росія незаконно вивезла, посадовець відповів, що у світі немає подібного механізму.
"Це дуже складне завдання. РФ не реагує на інші країни світу, вже є фактично парією в міжнародному співтоваристві. Тому прямого шляху, щоб ми могли на якомусь рівні у якомусь міжнародному органі ухвалити рішення: "Росія, поверни наших дітей, заберись геть з території України", і Путін побіг це виконувати — на жаль, немає такого органу ніде у світі", — сказав Олексій Гончаренко.
Однак він визнав, що завдяки постійному тиску на Росію вдалося повернути сотні українських дітей додому. Тому завдання стоїть — створити умови, за яких кожна людина, яка долучена до вивезення українських дітей, понесе рано чи пізно відповідальність. Це важливо, щоб інші не хотіли брати участі у цьому злочині.
"Наше завдання — знайти кожну дитину, щоб весь світ на зустрічах з російськими представниками піднімав тему українських дітей", — підсумував нардеп.
У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) створено комітет з питань захисту українських дітей. Комітет допомагатиме дітям, що рятуються від війни в Україні чи Європі, а також сприятиме поверненню дітей, яких депортувала Росія.