Закон про мобілізацію: адвокат розповів, чи реально позбавити ухилянтів водійських прав

У проекті закону не пропонується внесення змін до ЗУ “Про виконавче провадження” в частині розширення підстав для обмеження особи у праві керування транспортним засобом.

Позбавити громадянина права керувати автомобілем можуть лише за несплату аліментів / фото УНІАН

На думку Олександра Камші, адвоката, керівника Дніпровського офісу юридичної фірми “Ілляшев та Партнери”, відповідно до проекту №10449 не зовсім зрозумілий механізм виконання майбутніх рішень судів у нових справах, який пропонується ввести проектом.

“Детально не прописано, як буде виконуватися рішення суду і яким чином буде накладатися обмеження на військовозобов’язаного. Зокрема, наразі ч.9 ст. 71 ЗУ “Про виконавче провадження” передбачено, що обмеження у праві керування транспортними засобами можливе лише на підставі постанови державного виконавця (а не на підставі рішення суду) у разі наявності у боржника заборгованості зі сплати аліментів. При цьому в проекті не пропонується внесення змін до ЗУ “Про виконавче провадження” в частині розширення підстав для обмеження особи в праві керування транспортним засобом”, – розповів експерт в коментарі виданню Фокус.

За його словами, виникає ситуація, коли юридично неможливо позбавити громадянина права керувати автомобілем, адже таке право в законодавстві України зараз передбачено тільки щодо боржників по аліментах.

Також у новому законопроекті про мобілізацію йдеться також про накладення арешту на кошти та інші цінності такого громадянина, що знаходяться на рахунках і на зберіганні в банках або інших фінансових установах, небанківських постачальниках платіжних послуг.

Олександр Камша пояснює: як визначено в ст.59 ЗУ “Про банки і банківську діяльність”, допускається накладення арешту на грошові кошти та інші цінності фізичних осіб, які перебувають у банку, виключно за постановою державного виконавця, приватного виконавця або за рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця, приватного виконавця або за рішенням суду.

Мобілізація в Україні – останні новини

Законопроект про мобілізацію може бути прийнятий в першому читанні вже на цьому тижні, незважаючи на те, що в ньому є багато дискусійних норм.

Про це сказав перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко. Він зазначив, що зараз має бути рішення профільного парламентського комітету щодо законопроекту. За його словами, законопроект пропонувався більшістю до порядку денного на цьому тижні.

Народний депутат, заступник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв зазначив, що на засідання профільного комітету планують запросити представників Міністерства оборони, які є авторами законопроекту, бо є питання навіть до його оновленої версії.

Джерело

Новини України