Збиратимуть гроші для евакуйованих тварин. На Франківщині планують розширити притулок у “Домі Сірка”

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

На Франківщині планують добудувати вольєри в “Домі Сірка”, 24 січня 2024 року, Івано-Франківщина. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Наталія Когут каже: особливої уваги й турботи наразі потребує 12-річний пес на кличку Харк, якого привезли з Київської області.

"Він вже двічі прооперований. Має проблеми зі шлунком. На тварину вже витратили 47 тисяч гривень, він вже другу зиму тут перебуває. У пса має бути спеціальний корм, тепло, бо він — старий. Скоро у нього почнуть відмовляти нирки. Для таких тварин хочеться знайти господаря насамперед", — говорить Наталія Когут.

Наталія Когут: “Тваринам потрібні господарі та належний догляд”, 24 січня 2024 року, Івано-Франківщина. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ще трьох собак до притулку "Дім Сірка" у серпні 2023 року евакуювали військові з-під Бахмута, розповідає Наталія Когут.

"Їх було троє: дівчинка й двоє хлопчиків. Вони приїхали, коли їм десь по два місяці було, всі — лисі. У них була хвороба демадекоз Демодекоз – це паразитарна інвазія, викликана мікроскопічним кліщем роду Демодекс (Demodex folliculorum і Demodex brevis), що вражає шкіру обличчя та повік.. Це — підшкірний кліщ. Тварини лікувалися в нас десь три-чотири місяці, поки не почали обростати шерстю. Двох хлопчиків забрали. Дівчинка залишилася. Вона вже стерилізована, вакцинована, шукає господаря", — каже Наталія Когут.

“Дім Сірка”, 24 січня 2024 року, Івано-Франківщина. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Голова благодійного фонду "Дім Сірка" додає: зараз волонтери шукають господарів для тварин, щоб усіх, хто залишиться, змогли розмістити на одній локації — "Дачі Сірка". Туди привозити евакуйованих тварин почали у березні 2022 року. На той час там було 30 вольєрів.

"За два роки ми побудували 72 вольєри. У них зараз розміщені тварини, яких ми перевезли зі старого притулку, евакуйовані, ті, від яких відмовилися господарі, коли виїжджали з Івано-Франківської області, тварини, яких покинули переселенці, й підопічні померлих господарів", — говорить Наталія Когут.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З її слів, на лікування 300 евакуйованих собак у 2023 році витратили майже 7 мільйонів гривень. Зараз шукають гроші на лікування та утримання 350 тварин, які перебувають у двох притулках. А також — на добудову вольєрів, адже евакуйовані собаки живуть у клітках.

Ярослава Шкварчук: “Якщо не будете йти, просто задонатьте, щоб допомогти безпритульним тваринам”, 24 січня 2024 року, Івано-Франківськ. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми проведемо благодійний вечір. Вартість квитка суто символічна — 500 гривень. Навіть, якщо ви не будете йти, я звертаюся до всіх людей, просто зробіть це, як донат, як внесок від себе для того, щоб допомогти безпритульним тваринам. Хто має можливість, наприклад, майстрині, доносьте, будь ласка, якісь вишиті сорочки, різні творчі предмети. Це буде також ваш внесок, який ми зможемо реалізувати. Буде ярмарок з продажу таких речей. Тож долучайтеся", — говорить ведуча благодійного аукціону Ярослава Шкварчук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Серед лотів, які представлять на благодійному аукціоні, будуть картини українських художників, марки з підписом начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, а також — м’яч з підписами гравців футзального клубу "Ураган", анонсує Ярослава Шкварчук.

Новини України