Здавав кров 100 разів: в Одесі військовому можуть надати звання заслуженого донора України

Почесний донор Леонід Іванишко. Фото: Суспільне Одеса

Леонід розповідає, вперше став донором у 2005 році, коли його родич опинився в реанімації. Після цього почав приходити декілька разів на рік. Каже, одна донація може врятувати три людських життя. Тож у 2021 році чоловік отримав звання почесного донора України. Не припинив здавати кров і під час військової служби:

"В якому місті я б не був, у відрядженні, під час виконання бойових завдань, в Сєверодонецьку, коли були в АТО — перше, на що дивився, це де можна здати кров. В Краматорську дивився, чи можна здати було останнього разу, але, на жаль, там було закрито. Декілька разів мені вдавалося здавати плазму та кров під час відрядження в Івано-Франківськ."

Посвідчення почесного донора Леоніда Іванишка. Фото: Суспільне Одеса

19-річний син Леоніда Андрій вирішив наслідувати приклад батька. Хлопець вперше прийшов здавати кров:

"Взагалі то я дуже боюсь цього всього процесу, крові і всього такого, але ж якщо моя кров піде на благодійне діло — я тільки "за", якщо вона допоможе іншим людям".

Син Леоніда Андрій. Фото: Суспільне Одеса

Для того, аби стати донором, необхідно три дні утримуватися від вживання алкогольних напоїв, зранку випити чай із печивом та прийти на процедуру, каже медична директорка закладу Марина Ткаченко:

"Повноцінна війна в Україні тримається на компонентах крові, тому що ми всі розуміємо, що під час поранення, коли людині потрібно рятувати життя, то без крові ніяк. Але не треба забувати, що в нас життя продовжується, і так само хворіють люди, йдуть операції, пологи, народжуються дітки, там теж потрібна кров. Тому актуальність донорства, вона ніколи не була забута, а на сьогоднішній час — це взагалі дуже важлива тема".

Пробірки з кров’ю. Фото: Суспільне Одеса

Більше про те, кому можна ставати донорами та як до цього підготуватися — читайте за посиланням.

Джерело

Новини України