За інформацією: Суспільне Вінниця.
Фото: Суспільне Вінниця“Коля мріяв про власну книгарню-кав’ярню. Але, окрім книг, які люди можуть прийти погортати, купити, щоб це було місце – простором спілкування, куди можна буде запрошувати людей, яким є що сказати, розповісти. “Герої” – бо він герой. Він в принципі герой, без того, щоб іти туди. Бо він завжди був героєм для всіх. Своїм мисленням. Ставленням до людей. І всюди герої. Тому ми вирішили, що будуть “Герої”, — сказала Антоніна Люлька.
Фото: Суспільне Вінниця
Від задуму до реалізації пройшло 10 місяців. Відкрили книгарню на виплати, які їхня родина отримала за загиблого воїна, розповіла Антоніна Люлька. У літературному просторі пам’яті брата, окрім продажу книг, організовуватимуть тематичні вечори, зустрічі з письменниками, волонтерами, військовими.
Фото: Суспільне Вінниця“Книгарня буде працювати щодня з 10 до 20 години. Щосуботи ми будемо мати гостя з літературного світу, автора, людину з видавничої справи. Ми плануємо запрошувати репортерів, які зараз працюють на Сході України. Таких людей я б хотіла бачити тут. Я б хотіла, щоб вони розказували нам про те, що трапляється там. Тут будуть люди, які будуть розповідати по правду, реальність для того, щоб ми могли більше цінувати те, що роблять там наші хлопці”, — сказала Антоніна Люлька.
Фото Антоніни Люльки
Вищу освіту її брат здобув у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, спеціальність “Філологія”. Працював у різних медіа, був редактором автомобільного порталу InfoCar.
Фото Антоніни Люльки
З перших днів повномасштабного вторгнення 27-річний Микола Рачок пішов захищати країну: без бойового досвіду та військової спеціальності. Служив у 58-мій окремій мотопіхотній бригаді імені гетьмана Івана Виговського. Загинув оборонець 21 липня 2022 року на Донеччині у бою з “вагнерівцями”.
Фото Антоніни Люльки
У книгарні провели вечір пам’яті, присвячений Миколі Рачку. Друзі, знайомі та рідні поділилися із Суспільним спогадами про нього не лише як про оборонця, а і як про всебічно розвинену особистість.
“Він був талановитим редактором. Він тонко і чітко розумів стилістику, подачу слова. Він дуже був відданий справі, відповідальною людиною, був мудрою людиною. Я дуже мало таких людей знаю. Всебічно розвинута та розважлива. Я знав, що я зможу з ним радитися, просити в нього поради”, — сказав колега Миколи та видавець Кирило Безкоровайний.
Фото: Суспільне Вінниця
Друг полеглого оборонця Анатолій Шульгат сказав що така книгарня — пам’ять про Миколу.
“Я б усе віддав, аби він був живий. Добре мати такі місця, як це, в пам’ять про нього. Але це не компенсує втрату. Взагалі такі люди, як він, не мають гинути на цій війні. Якщо брати місце, яке підходить його особистості — це ось ця книгарня, бо дійсно його родичі вклали душу, його ідеї. Це продовження духу, який він ніс. Продовження його особистості. Бо дійсно, з чим Коля в мене асоціюється, то це з філологією, з любов’ю до книжок, з любов’ю до культури. Мені важко знайти у своєму житті більш культурно розвинуту особистість, якій цікаво все в цьому житті, дуже начитану”, — сказав Анатолій Шульгат.
Фото: Суспільне Вінниця“Це була його мрія, і вона сьогодні здійснюється. Мені було дуже важливо бути з близькими, рідними Колі. Бо це місце сили. Дуже тепле, красиве, з приємною енергетикою, з цінностями й з історією. Коля – це про чуйність, цінності й про любов і турботу. Це дуже особливе місце”, — розповіла подруга Ірина Шеремета.
Фото: Суспільне Вінниця
Серед перших відвідувачів книгарні — переселенці з Донеччини Олександрі Данило Василенки. Суспільному розповіли, що прийшли підтримати родину загиблого оборонця та купити книги українською.